Майже 69% справ, які скеровує Державне бюро розслідувань до суду, стосуються залишення військовими місця служби.

Про це повідомила народна депутатка від фракції «Голос» Олександра Устінова, яка отримала відповідь на запит від ДБР.

Вона зазначила, що надсилала запит для того, щоб дізнатися, «що ж це за тисячі «успішних» справ, про які рапортує керівник ДБР Роман Труба».

«Працюють, так працюють, хлопців саджаючи за ґрати за те, що військову частину залишив. Для цього точно треба було такий новий потужний правоохоронний орган створювати», — зазначила депутатка.

Устінова додала, що у серйозних справах Держбюро не показує ефективності.

«По «корупційних» статтях цей відсоток «успішності» і переданих справ до суду не сягає не те, що навіть 1%, а іноді й сотої відсотка», — зазначила представниця фракції «Голос».

Вона закликала депутатів підтримати оновлення керівництва органу. 

Нагадаємо, слідчі Державного бюро розслідувань продовжать розгляд справ Майдану, адже 20 листопада органи прокуратури втратили повноваження розслідувати кримінальні провадження і більшість перейшли в ДБР.

Для цього 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

29 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що наступне пленарне засідання 3 грудня депутати розпочнуть з розгляду поправки до законопроєкту про Державне бюро розслідувань.

Ця правка дозволить слідчим, які розслідували справи Майдану, перейти з Генпрокуратури до ДБР без проходження конкурсу. Саме через вимогу ухвалити цю поправку 21 листопада адвокатка родин загиблих на Майдані Євгенія Закревська оголосила голодування.

У коментарі hromadske Закревська повідомила, що буде голодувати, поки справи Майдану не будуть розслідувати.

Раніше Закревська казала, що якщо не перевести слідчих, справи Майдану «передадуть у пустоту», попри те, що у ДБР вже створили новий підрозділ для розслідування справ Майдану.

Поділитись: