Влада Білорусі схвалила продаж бізнесмену Віктору Прокопені за $50 млн білоруського «Парітетбанка», через який він планує придбати українську «дочку» «Сбербанка России».

Влада Білорусі схвалила продаж бізнесмену Віктору Прокопені за 50 мільйонів доларів білоруського «Парітетбанка», через який він планує придбати українську «дочку» «Сбербанка России».

Про це повідомили в інвесткомпанії VP Capital Прокопені, передає «Інтерфакс-Україна». 

«Пакет акцій, який перебуває у власності Республіки Білорусь, буде проданий Прокопені за 50 мільйонів доларів», — ідеться в повідомленні.

У компанії послалися на указ президента країни від 18 липня 2017 року, згідно з яким 99,83% акцій банку будуть продані Прокопені.

Президентський указ «Про відчуження акцій» зареєстрований у Національному реєстрі правових актів, проте текст документа наразі недоступний.

Раніше повідомлялося, що громадянин Білорусії і Кіпру Прокопеня 30 червня подав у Національний банк України пакет документів на узгодження опосередкованої (через «Парітетбанк») покупки 100% акцій українського «Сбербанка».

Також повідомлялося, що VP Capital подала до регулюючих органів Білорусії документи, необхідні для придбання 99,83% акцій «Парітетбанк» за 50 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що 27 березня «Сбербанк» Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

13 березня представники партії «Національний корпус» улаштували акцію, під час якої замурували відділення «Сбербанку России» на Золотих воротах у Києві.  Пізніше український «Сбербанк» звернувся до Порошенка з проханням сприяти відновленню роботи установ.

15 березня РНБО зобов’язала Нацбанк і СБУ ввести санкції проти банків з російським капіталом. У НБУ, зокрема, повідомили, що санкції проти українських банків з російським капіталом означатимуть, що Росія не зможе вивести гроші з цих фінустанов.

Днем пізніше «Сбербанк» запровадив додаткові ліміти на операції.

21 березня повідомлялося, що «Сбербанк России» активно шукає шляхи виходу з українського ринку через «складну емоційну ситцуацію».

27 березня «Національний корпус» заявив про тимчасове припинення блокади «Сбербанку». У квітні блокування банків відновилося. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: