ENRU

Бізнесмен Прокопеня купить білоруський банк для подальшого придбання «Сбербанк» в Україні

Влада Білорусі схвалила продаж бізнесмену Віктору Прокопені за 50 мільйонів доларів білоруського «Парітетбанка», через який він планує придбати українську «дочку» «Сбербанка России».

Про це повідомили в інвесткомпанії VP Capital Прокопені, передає «Інтерфакс-Україна». 

«Пакет акцій, який перебуває у власності Республіки Білорусь, буде проданий Прокопені за 50 мільйонів доларів», — ідеться в повідомленні.

У компанії послалися на указ президента країни від 18 липня 2017 року, згідно з яким 99,83% акцій банку будуть продані Прокопені.

Президентський указ «Про відчуження акцій» зареєстрований у Національному реєстрі правових актів, проте текст документа наразі недоступний.

Раніше повідомлялося, що громадянин Білорусії і Кіпру Прокопеня 30 червня подав у Національний банк України пакет документів на узгодження опосередкованої (через «Парітетбанк») покупки 100% акцій українського «Сбербанка».

Також повідомлялося, що VP Capital подала до регулюючих органів Білорусії документи, необхідні для придбання 99,83% акцій «Парітетбанк» за 50 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що 27 березня «Сбербанк» Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

13 березня представники партії «Національний корпус» улаштували акцію, під час якої замурували відділення «Сбербанку России» на Золотих воротах у Києві.  Пізніше український «Сбербанк» звернувся до Порошенка з проханням сприяти відновленню роботи установ.

15 березня РНБО зобов’язала Нацбанк і СБУ ввести санкції проти банків з російським капіталом. У НБУ, зокрема, повідомили, що санкції проти українських банків з російським капіталом означатимуть, що Росія не зможе вивести гроші з цих фінустанов.

Днем пізніше «Сбербанк» запровадив додаткові ліміти на операції.

21 березня повідомлялося, що «Сбербанк России» активно шукає шляхи виходу з українського ринку через «складну емоційну ситцуацію».

27 березня «Національний корпус» заявив про тимчасове припинення блокади «Сбербанку». У квітні блокування банків відновилося. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram