Бізнесмена родом з України, який разом із Джуліані шукав компромат на Байдена, визнали винним у фінансовому шахрайстві

Суд присяжних у Нью—Йорку 22 жовтня визнав бізнесмена українського походження Льва Парнаса винним у шести епізодах фінансових злочинів. Парнас став відомим після викриття фактів співпраці з Руді Джуліані — колишнім особистим адвокатом Дональда Трампа.
Про це повідомляє CNN.
Зокрема, Парнаса визнали винним у використанні коштів громадянина Росії Андрія Муравйова для політичних пожертв політикам із метою нібито розпочати бізнес із вирощування рекреаційної марихуани (негромадянам у США заборонено фінансувати політичні кампанії, водночас Парнас — резидент Флориди).
Також бізнесмена визнали винним у незаконному фінансуванні політичних кампаній, пов’язаних із Республіканською партією та 45-им президентом США Дональдом Трампом. Раніше за цим же звинуваченням судили партнера Парнаса — Ігоря Фрумана, який визнав свою провину у вересні.
За даними обвинувачення, у 2018 році Фруман і Парнас перевели на користь Республіканської партії та прихильників Трампа понад 500 тисяч доларів. Обвинувачення тоді заявило, що частину цих коштів незаконно отримали від іноземців, зокрема росіян.
За п'ятьома епізодами фінансового шахрайства Парнасу загрожує по п'ять років позбавлення волі. Ще за один — надання неправдивої інформації Федеральній виборчій комісії США — він може сісти за ґрати на 20 років.
Парнас, Джуліані, імпічмент
Парнаса і Фрумана затримали у США в жовтні 2019 року. Сталося це в розпал скандалу з тиском Штатів на Україну, пов’язаним з особистим адвокатом Трампа Джуліані. Американський президент нібито заморозив військову допомогу Україні, вимагаючи в обмін на це відкрити розслідування проти нібито незаконних дій нинішнього президента США Джо Байдена.
Ці дії зокрема були начебто пов’язані з вимогою відправити у відставку генерального прокурора Віктора Шокіна — той розслідував діяльність компанії Burisma, де у 2014-2019 роках працював син Байдена Гантер. У цьому призначенні Джуліані та його соратники вбачали політичну корупцію.
Також Трамп і його оточення пов’язували з Демократичною партією спроби втручання у вибори президента США у 2016 році, зокрема через публікацію компрометаційних даних про тодішнього керівника передвиборчої кампанії Трампа Пола Манафорта (йдеться про «амбарну книгу» Партії регіонів).
Джуліані намагався отримати в Україні докази політичної корупції Байдена і втручання Києва в американські вибори. У цьому йому зокрема допомагали Парнас і Фруман. Парнас, як стало відомо, листувався майже з усіма учасниками історії про нібито втручання — від колишнього генерального прокурора Юрія Луценка до глави Офісу президента Андрія Єрмака.
Зрештою Україна все-таки отримала військову допомогу США, розслідування проти Байдена так і не відбулося, а вся ситуація стала приводом для оголошення імпічменту Трампові під приводом втручання у внутрішні справи України. Імпічмент завершився виправданням республіканця в Сенаті, де його партія мала більшість.
Сам Парнас у той час говорив про готовність свідчити в межах процесу імпічменту, але його так і не запросили. Натомість він лише передав докази, які вказували на організацію соратниками Джуліані тиску на українську владу. Був там, серед іншого, й епізод про організацію незаконного цілодобового стеження за колишньою послинею США у Києві Марі Йованович.
У січні 2020 року поліція порушила кримінальні провадження за фактом незаконного стеження за Йованович. Наприкінці серпня hromadske надіслало запит до міністерства внутрішніх справ, поцікавившись, у якому статусі воно перебуває наразі, але так і не отримало відповіді.
- Поділитися: