Пов’язаний з адвокатом Трампа бізнесмен Парнас передав Конгресу докази у справі імпічменту Трампа — ABC News
Комітет із питань розвідки Палати представників США, що веде розслідування у справі імпічменту президента Дональда Трампа, отримав аудіо—, відео— та фотоматеріали від американського бізнесмена українського походження Льва Парнаса, пов’язаного з особистим адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані.
Як повідомляє телеканал АВС News із посиланням на поінформовані джерела, Парнас передав комітету записи, на яких присутні Джуліані та Трамп. Поки невідомо, що саме ілюструють ці записи. Члени комітету почали розглядати їх лише з минулого тижня.
Глава Комітету з питань розвідки Адам Шиф в ефірі телеканалу CNN повідомив, що комітет вручив повістки як Парнасу, так і ще одному бізнесмену, пов’язаному з Джуліані — Ігорю Фруману, утім не розкрив можливої дати, коли вони свідчитимуть.
Адвокат Парнаса Джозеф Бонді також відмовився коментувати ситуацію ABC News, нагадавши, що його клієнт наголошував на бажанні надати комітету «правдиву й важливу інформацію, яка сприяє справедливості, а не перешкоджає їй».
Нещодавно Бонді у своєму Twitter повідомив, що Парнас уже деякий час «надає матеріали Комітету з питань розвідки Палати представників на основі своєї попередньої повістки».
«Ми сподіваємось, що Комітет нарешті визначить час для зустрічі та заслуховування свідчень [Парнаса]», — зазначив адвокат.
Лев Парнас деякий час працював усним перекладачем в юридичній фірмі, яка представляла інтереси українського олігарха Дмитра Фірташа. Цю інформацію підтвердила фірма в коментарі Reuters. Нині Фірташ перебуває у Відні й очікує екстрадиції до США, де його звинувачують у хабарництві. За інформацією TIME, адвокати Фірташа допомагали Джуліані збирати компромат на Джозефа Байдена — одного з опонентів Трампа, який висунув свою кандидатуру на президентські вибори в США 2020 року
Відомо, що Парнас і Фруман співпрацювали з Джуліані. Зокрема, компанія Парнаса заплатила 500 тисяч доларів Джуліані за його лобістську роботу. Як повідомляв BuzzFeed, обидва бізнесмени організовували зустріч адвоката Трампа з новообраним президентом України Володимиром Зеленським, а також колишніми генеральними прокурорами Віктором Шокіним та Юрієм Луценком.
Експослиня США в Україні Марі Йованович називала Парнаса і Фрумана причетними до інформаційної кампанії проти неї, яка завершилася її відставкою з дипломатичної посади. Крім того, бізнесменів підозрюють у можливому лобіюванні інтересів адвоката Трампа в газовій сфері. Під час свідчень у межах розслідування імпічменту Дональда Трампа Фіона Гіл — колишня старша директорка з питань Європи та Євразії Ради національної безпеки США — розповіла про намагання Фрумана та Парнаса вплинути на керівництво Нафтогазу.
10 жовтня Парнаса і Фрумана затримали за звинуваченням у незаконному походженні коштів, які вони пожертвували організації America First Action, що підтримує Трампа. Наразі проводиться досудове розслідування у справі.
Бізнесмени мали свідчити в Конгресі у справі імпічменту Дональда Трампа, але відмовилися прийти добровільно. Пізніше Парнас змінив свою думку і через свого адвоката Джозефа Бонді заявив про готовність співпрацювати з конгресменами. Бізнесмен також, за інформацією The New York TImes, попереджав новообрану владу України про призупинення військової допомоги з боку США.
Нещодавно стало відомо, що Парнас був присутній на зустрічі помічника Зеленського Андрія Єрмака з особистим адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані на початку серпня.
Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.
- На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
- У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
- 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
- 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
- 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.
- Поділитися: