Бізнесмена Ярославського, який співпрацює з китайським інвестором «Мотор Січ», викликали на допит в СБУ
Власника фінансово—промислової групи DCH Олександра Ярославського, який разом з китайською компанією Skyrizon прагне узгодити купівлю контрольного пакета акцій заводу «Мотор Січ», викликали на допит до Служби безпеки України.
Про це йдеться у заяві Олександра Ярославського на сайті DCH, а факт виклику бізнесмена на допит в СБУ підтвердили агентству «Інтерфакс-Україна».
Ярославського викликають на допит як свідка у справі про можливу підготовку диверсії та державної зради на підприємстві «Мотор Січ». Акції ПАТ «Мотор Cіч» перебувають в інвестиційному портфелі DCH і, за словами бізнесмена, фінансово-промислова група планує займатися його розвитком.
Ярославський зазначив, що з'явиться на допиті в перший із перерахованих днів — 19 січня 2021 року. Водночас він зазначив, що набагато більше могли б розповісти «ті люди, які не допускають на підприємство його акціонерів і не скликають загальних зборів акціонерів».
«Ті, чиї дії призвели до звільнення майже 10 000 робітників, позбавивши їхні родини засобів до існування. А також ті, хто причетний до необґрунтованих арештів акцій, ухвалення неправосудних рішень і саботажу видачі дозвільної документації. Щоправда, вважаю, усіх їх треба було б викликати вже не як свідків», — заявив бізнесмен.
Справа заводу «Мотор Cіч»
У липні 2019 року журналісти Bihus.Infо з'ясували, щопідприємство «Мотор Січ» попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжувало співпрацювати з російською армією та спецслужбами, зокрема на території анексованого Криму.
Після цього розслідування за компанію взялися в СБУ. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частинами 1 статті 14 статті (Готування до злочину), статті 113 (Диверсія) та частини 1 статті 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України. Наразі у межах провадження здійснюється досудове розслідування.
Продаж акцій українського заводу
У грудні 2019 року почесний президент підприємства, ексрегіонал В'ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій «Мотор Січі» китайським компаніям (Skyrizon та Xinwei Technology). Вони мали отримати понад 50% акцій, тобто контрольний пакет.
Але українська влада, схоже, не хоче передавати стратегічне підприємство в галузі авіабудування китайським компаніям. РНБО, наприклад, хоче «захистити національні інтереси». Президент Зеленський також казав про це. Не обійшлося тут і без США. У Сполучених Штатів останнім часом погіршилися відносини з Китаєм, який поширює свій вплив у світі, тому Вашингтону не подобається, що за допомогою технологій «Мотор Січі» Пекін може наростити свої військові можливості.
Так, наприкінці серпня 2019-го тодішній радник президента США Дональда Трампа з нацбезпеки Джон Болтон висловлював занепокоєність через продаж «Мотор Січі» китайським компаніям. Повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор казав, що Вашингтон розраховує на нову угоду, яка залучить американського або іншого, не китайського інвестора.
Наприкінці серпня 2020 року держсекретар США Майк Помпео заявив Зеленському, що США занепокоєні планами Китаю купити «Мотор Січ».
Зрештою, Skyrizon та Xinwei Technology звинуватили Україну в порушенні їхніх прав і найняли три міжнародні юридичні фірми, щоби відсудити в України 3,5 мільярда доларів.
Про перипетії навколо продажу «Мотор Січі» можете детальнішепрочитати тут.
- Поділитися: