Президент США Дональд Трамп має намір оголосити в країні надзвичайний стан через поширення нового коронавірусу SARS-CoV-2. Утім офіційного рішення про це поки немає.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на два джерела в американському уряді.

Видання зазначає, що надзвичайний стан допоможе Трампу залучити додаткове фінансування для протидії поширенню коронавірусу.

Із 1960-х років надзвичайний стан оголошували всього кілька разів, з яких лише два стосувалися спалахів хвороб: у 2000 році тодішній президент США Білл Клінтон оголосив надзвичайний стан у штатах Нью-Йорк і Нью-Джерсі через західнонільський вірус.

Раніше Дональд Трамп у Twitter анонсував пресконференцію на тему коронавірусу на 15:00 за Вашингтоном (21:00 за Києвом).

Нагадаємо, увечері 11 березня президент США Дональд Трамп оголосив, що Сполучені Штати призупиняють транспортне сполучення з Європою, починаючи з 00:00 п'ятниці 13 березня, терміном на 30 днів. Виняток робитимуть для американців, що повертаються додому й пройшли перевірку на вірус, а також для Великої Британії.

Йдеться про тимчасову заборону в'їзду до США для всіх, хто протягом останніх 14 днів побував у Шенгенській зоні — це зона безвізових подорожей, яка охоплює 26 країн ЄС (за винятком Ірландії), а також Ісландію, Норвегію, Швейцарію і Ліхтенштейн.

У ЄС заявили, що не схвалюють таке рішення США, ухвалене в односторонньому порядку і без консультацій.

За останніми даними, в США зафіксовано 1268 випадків зараження SARS-CoV-2. Із них 6 людей одужали, 33 — померли.

За останніми даними, кількість інфікованих SARS-CoV-2 у світі зросла до 135 232. Від захворювань, які викликає коронавірус SARS-CoV-2, у світі померла 4 981 людина. Водночас одужали 69 642 інфікованих.

Поділитись: