Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Україна має намір зробити з миротворців ООН «окупаційні війська», але Росія не дозволить «перерізати контакти» окупованого Донбасу «із зовнішнім світом».

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Україна має намір зробити з миротворців ООН «окупаційні війська», але Росія не дозволить «перерізати контакти» окупованого Донбасу «із зовнішнім світом».

Про це він сказав на спільній прес-конференції з главою МЗС Белорусі, передає УНІАН.

«Наша позиція зафіксована в резолюції, яка зо два місяці лежить на столі Радбезу ООН, а її обговорення саботує насамперед Україна, яка хоче не убезпечити спостерігачів від ОБСЄ, які виконують функції з контролю за дотриманням Мінських домовленостей, а хоче ввести окупаційні війська — перерізати всі контакти Донбасу із зовнішнім світом, а відтак установити там власні порядки, повністю ігноруючи Мінські домовленості», — заявив Лавров.

За його словами, «ця позиція не має ніяких перспектив».

Лавров сказав також, що Москва почула заяви з інших столиць, де «відповідальніші люди займаються врегулюванням і виступають за роботу над російським пропозицією». Аналогічну пропозицію зробив спецпредставник США Курт Волкер, стверджує Лавров.

«Робота над цією темою (миротворців) триває, в нашому проекті резолюції позначені абсолютно необхідні критерії миротворчої операції. Один з них є хрестоматійним — це згода конфліктуючих сторін на національний склад контингентів, які включаються в миротворчу операцію», — сказав Лавров.

За його словами, має бути згода між Україною і бойовиками, які контролюють Донецьк і Луганськ.

«Ми готові, щоб цей проект резолюції обговорювався максимально швидко, але при повному розумінні, що його остаточне формулювання повинна бути ухвалене проголошеними республіками. Напевно, у зв’язку з цим з ними потрібно провести прямі переговори», — додав Лавров.

Раніше Кремль не підтвердив погодження пропозиції США про розміщення 20 тисяч миротворців на Донбасі. Водночас помічник Путіна Сурков повідомив, що Росія погодила три з 29 абзаців пропозиції США про розміщення миротворців на Донбасі. Які саме пункти підтримала РФ, він не повідомив. 

10 листопада повідомлялося, що США запропонують РФ розмістити 20 тисяч миротворців на Донбасі

11 листопада глава МЗС України повідомив, що Україна та США погодили розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Для України принциповим є розгортання місії на всій території Донбасу, домовленості без узгодження бойовиками, а також відсутність російських військових серед миротворців ООН. 

Україна виключає участь Росії в миротворчій місії ООН на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили», — спецпредставник США Курт Волкер.

У вересні президент Росії Путін доручив російському МЗС унести на розгляд Радбезу ООН проект резолюції щодо миротворців на Донбасі. Умовою місії Путін назвав перебування миротворців виключно на лінії зіткнення. Але після розмови з Меркель Путін погодився врахувати зауваження щодо місії. Порошенко запевнив, що введення миротворців ООН на Донбас не станеться за сценарієм Росії.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: