Росія допускає появу миротворців ООН на Донбасі після узгодження з українською владою, а також представниками незаконних формувань у Донецькій та Луганській області.

Росія допускає появу миротворців ООН на Донбасі після узгодження з українською владою, а також представниками незаконних формувань у Донецькій та Луганській області.

Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров в інтерв'ю італійській газеті Libero, переклад якого опублікований на сайті відомства.

«Суть пропозиції — сили ООН повинні забезпечувати виключно безпеку спостерігачів СММ ОБСЄ, які будуть розміщені в зоні розведення по обидва боки лінії зіткнення, а також при патрулюванні інших районів конфлікту у відповідності зі своїм мандатом з виконання Мінських домовленостей. Контингент ООН буде введений в зону конфлікту після розведення сил і засобів сторін. Розміщення ООНівців має бути погоджено з владою як в Києві, так і в Донецьку і Луганську», — заявив глава МЗС РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили», — Спецпредставник США Курт Волкер.

Раніше Лавров заявляв, що Україна хоче зробити з миротворців «окупаційні війська» для Донбасу.

10 листопада повідомлялося, що США запропонують РФ розмістити 20 тисяч миротворців на ДонбасіКремль не підтвердив погодження пропозиції США про розміщення 20 тисяч миротворців на Донбасі. Водночас помічник Путіна Сурков повідомив, що Росія погодила три з 29 абзаців пропозиції США про розміщення миротворців на Донбасі. Які саме пункти підтримала РФ, він не повідомив. 

11 листопада глава МЗС України повідомив, що Україна та США погодили розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Для України принциповим є розгортання місії на всій території Донбасу, домовленості без узгодження бойовиками, а також відсутність російських військових серед миротворців ООН. 

Україна виключає участь Росії в миротворчій місії ООН на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили», — спецпредставник США Курт Волкер.

У вересні президент Росії Путін доручив російському МЗС унести на розгляд Радбезу ООН проект резолюції щодо миротворців на Донбасі. Умовою місії Путін назвав перебування миротворців виключно на лінії зіткнення. Але після розмови з Меркель Путін погодився врахувати зауваження щодо місії. Порошенко запевнив, що введення миротворців ООН на Донбас не станеться за сценарієм Росії.

Поділитись: