Бойовики самоназваної «ДНР» контролюють узбережжя біля окупованого Новоазовська, використовуючи «флотилію» з понад 20 рибальських човнів. Про це командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко повідомив в інтерв’ю Deutsche Welle.

«Самопроголошена «ДНР» створила там міфічну флотилію, зібравши рибальські човни. Там десь 20-25 швидкохідних човнів. З їхнього боку, на маріупольському напрямку, стоїть якийсь там «9-й полк морської піхоти». У «ДНР» його ще й назвали цікаво — «штурмовий полк морської піхоти». За 10 місяців перебування там цієї «бригади» так званої морської піхоти співвідношення сил на нашу користь. Прямих зіткнень на морі не було», — повідомив Воронченко.

Водночас, за його словами, ситуація в Азовському морі зараз «дуже складна». Коментуючи співвідношення сил України та Росії в Азовському морі, командувач ВМС наголосив, що воно «не на користь України».

«На жаль, не на користь України як у кількісному, так і якісному співвідношенні. Переважна кількість кораблів та катерів Чорноморського флоту РФ та ФСБ перебувають в Азовському морі. За нашими підрахунками, їх кількість вже перевалила за сотню. Безпосередньо тих кораблів та катерів, які можуть повноцінно виконувати завдання, на російському боці приблизно 36-40 одиниць. В України там, на жаль, зараз два катери і два кораблі», — додав командувач ВМС.

Раніше командува операції Об'єднаних сил заявив, що на узбережжі Азовського моря створено групу протидесантної оборони через значну загрозу вторгнення РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Воєнний стан діяв у 10 областях місяць. На засіданні РНБО 26 грудня президент Петро Порошенко оголосив про припинення воєнного стану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи краще пізно, ніж ніколи? Підсумки 30 днів воєнного стану

Поділитись: