Болівія ініціювала скликання екстреного засідання Ради безпеки ООН, щоб обговорити ситуацію щодо Сирії та загрози односторонніх військових дій.

Болівія ініціювала скликання екстреного засідання Ради безпеки ООН, щоб обговорити ситуацію щодо Сирії та загрози односторонніх військових дій.

Про це повідомляє Reuters.

«Є послідовність в цих погрозах, тому ми стурбовані тим, що будь-які односторонні дії будуть порушенням принципів і цілей статуту ООН», — зазначив посол Болівії в ООН Сача Серхіо Ллоренти Соліз.

Така заява викликана повідомлення у Twitter Дональда Трампа, в якому він порадив Росії «готуватися до нових та розумних» американських ракет у Сирії.

А також інформації, що американський авіаносець Harry Truman в супроводі ракетного крейсера Normandy, ракетних есмінців Arleigh Burke, Bulkeley, Forrest Sherman і Farragut висувається з пункту постійної дислокації в штаті Віргінія в Середземне море, а далі до узбережжя Сирії.

Зауважимо, що Болівія спільно з Росією у Раді Безпеки ООН голосували проти проекту резолюції США про створення нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії.

Під час засідання Ради Безпеки ООН 10 квітня Москва та Вашингтон заблокували спроби один одного розпочати міжнародне розслідування хімічної атаки в Сирії.

Нагадаємо, Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш, 12 квітня, обговорив з постійними представниками п'яти країн в Радбезі ООН ситуацію в Сирії.

8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.

Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.

Раніше постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив що найближчим часом ухвалить рішення про те, чи застосувати військову силу проти влади Сирії у зв'язку із застосуванням хімічної зброї в місті Дума.

Раніше Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною», коментуючи хімічну атаку в Сирії.

9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії.

10 квітня уряд Сирії запропонував Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направити команду спостерігачів для розслідування обвинувачень у проведенні хімічної атаки в місті Дума.

 

 

 

Поділитись: