ENRU

Болівія скликає засідання Радбезу ООН щодо загрози односторонніх військових дій у Сирії

Болівія ініціювала скликання екстреного засідання Ради безпеки ООН, щоб обговорити ситуацію щодо Сирії та загрози односторонніх військових дій.

Про це повідомляє Reuters.

«Є послідовність в цих погрозах, тому ми стурбовані тим, що будь-які односторонні дії будуть порушенням принципів і цілей статуту ООН», — зазначив посол Болівії в ООН Сача Серхіо Ллоренти Соліз.

Така заява викликана повідомлення у Twitter Дональда Трампа, в якому він порадив Росії «готуватися до нових та розумних» американських ракет у Сирії.

А також інформації, що американський авіаносець Harry Truman в супроводі ракетного крейсера Normandy, ракетних есмінців Arleigh Burke, Bulkeley, Forrest Sherman і Farragut висувається з пункту постійної дислокації в штаті Віргінія в Середземне море, а далі до узбережжя Сирії.

Зауважимо, що Болівія спільно з Росією у Раді Безпеки ООН голосували проти проекту резолюції США про створення нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії.

Під час засідання Ради Безпеки ООН 10 квітня Москва та Вашингтон заблокували спроби один одного розпочати міжнародне розслідування хімічної атаки в Сирії.

Нагадаємо, Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш, 12 квітня, обговорив з постійними представниками п'яти країн в Радбезі ООН ситуацію в Сирії.

8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.

Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.

Раніше постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив що найближчим часом ухвалить рішення про те, чи застосувати військову силу проти влади Сирії у зв'язку із застосуванням хімічної зброї в місті Дума.

Раніше Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною», коментуючи хімічну атаку в Сирії.

9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії.

10 квітня уряд Сирії запропонував Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направити команду спостерігачів для розслідування обвинувачень у проведенні хімічної атаки в місті Дума.