Заборгованість підприємств Укроборонпрому з виплати зарплат своїм працівникам складає 1,1 мільярда гривень.

Про це повідомив голова Укроборонпрому Айварас Абромавічус в кулуарах форуму YES у коментарі hromadske

«На жаль є дуже велика заборгованість по виплаті зарплатні: 40 підприємств заборгували 1,1 мільярда гривень. Є дуже велика кількість гарячих питань, які зараз і вирішуємо. Це стосується держоборонзамовлення, зміни керівного складу концерну та інших питань, таких як «Мотор Січ і компаній, які перебувають у процесі банкрутства», — повідомив Абромавічус.

Раніше повідомлялось, що Укроборонпром став найбільшим боржником з виплати зарплат в Україні.

30 серпня президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення колишнього міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавічуса генеральним директором Державного концерну «Укроборонпром».

11 липня Айварас Абромавічус став головою наглядової ради Укроборонпрому. Його ввели до наглядової ради Укроборонпрому указом президента 12 червня 2019 року.

У червні уряд виділив на проведення аудиту Укроборонпрому 32,5 мільйона гривень.

Нагадаємо:

  • 16 березня п’ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення його прозорості, яке передбачає аудит і ревізію діяльності концерну Укроборонпром із залученням експертів країн-партнерів.
  • Згодом Порошенко заявляв, що під час аудиту у державному концерні Укроборонпром з деяких документів знімуть гриф таємності.

З чого все почалося:

  • Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син тодішнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом п’ятого президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Порошенко звільнив Гладковського, а на його місце поставив першого заступника командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та екс-кандидата у президенти Кривоноса.

Поділитись: