Законопроєкт про протидію дезінформації стосуватиметься всіх громадян, включно з представниками влади.

Про це міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський сказав у програмі «Мокрик По Живому» на hromadske.

«Цей закон не має винятків — влада чи не влада є суб’єктом поширення дезінформації. Всі рівні перед цим законом», — сказав очільник відомства.

Водночас Бородянський уточнив, що якщо він сам поширить дезінформацію, то також нестиме відповідальність.

Він додав, що суд буде вирішувати, чи була та чи інша інформація дезінформацією.

Раніше Бородянський наголосив, що законопроєкт про «забезпечення національної інформбезпеки» підготували через те, що влада має законодавчий обов’язок протидіяти дезінформації.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до 31 грудня 2019 року розробити законопроєкт про вимоги та стандарти новин.

Міністр культури зазначив, що уряд не буде закріплювати стандарти новин, а визначить різні види інформації, зокрема дезінформації та небезпечної інформації.

20 січня 2020-го Мінкультури опублікувало проєкт закону, який має «забезпечити національну інформбезпеку та право на доступ до достовірної інформації», а вже 3 лютого вирішило відправити його на доопрацювання.

Громадська організація «Громадське телебачення» виступила проти законопроєкту про «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації».

Поділитись: