Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський наголосив, що законопроєкт про «забезпечення національної інформбезпеки» підготували через те, що влада має законодавчий обов’язок протидіяти дезінформації.

Про це він сказав в етері «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна».

Міністр уточнив, що йдеться про Доктрину інформаційної безпеки України від 25 лютого 2017 року: «В ній прямо написано, що обов’язок української влади — протидіяти дезінформації».

Крім того, на його думку, дезінформація «спотворює суспільну думку та є суспільно небезпечною».

«Вона (дезінформація — ред.) може розпалювати ворожнечу і ненависть, призводити до конфліктів у суспільстві, порушення кордонів, до розвалення країни… Проти нас діє серйозний потужний ворог, і ми повинні вміти захищати свій інформаційний простір так само, як ми захищаємо територіальну цілісність та економічні інтереси країни», — уточнив він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до 31 грудня розробити законопроєкт про вимоги та стандарти новин.

Міністр культури Володимир Бородянський зазначив, що уряд не буде закріплювати стандарти новин, а визначить різні виді інформації, зокрема дезінформації та небезпечної інформації.

20 січня Міністерство культури, молоді та спорту опублікувало проєкт закону, який має «забезпечити національну інформбезпеку та право на доступ до достовірної інформації». Міністр Володимир Бородянський хоче за місяць пройти етап обговорення і вже в березні внести документ на розгляд парламенту. 

Також у Мінкульті розглядають можливість запровадження посади омбудсмена з питань інформації для протидії дезінформації.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile