Британська акторка Аманда Гендерсон не змогла згадати імені 17-річної шведської екоактивістки Грети Тунберг, назвавши її «Шерон». Сама Тунберг після цього змінила свій підпис у Twitter.

Відео з британського телевізійного шоу «Celebrity Mastermind», де брала участь Гендерсон, виклав у своєму Twitter користувач під ніком Mark Smith.

На відео ведучий Джон Гамфрі ставить Гендерсон запитання: «Книга 2019 року під назвою «No One Is Too Small To Make A Difference» — це збірка промов шведської кліматичної активістки. Як її звати?»

У відповідь розгублена Гендерсон через секунду говорить: «Шерон».

«2020 рік скасовується», — підписав свій пост Mark Smith. Відео стало популярним у Twitter і набрало вже понад 160 тисяч уподобань.

Після цього Тунберг на деякий час змінила назву свого профілю у Twitter на «Шерон», але зараз там знову відображається її справжнє ім’я.

Скриншот Twitter-сторінки Ґрети Тунберґ, де вона підписана як «Шерон»
Фото:

BBC

Це не вперше шведська екоактивістка змінює свій профіль у Twitter, реагуючи на заяви про себе.

Так, президент Бразилії Жаїр Болсонару назвав її «паскудницею» після того, як вона написала пост у Twitter на захист корінного населення Амазонії, після чого дівчина змінила свій підпис у соцмережі на португальське слово «Pirralha», яким її схарактеризував Болсонару.

А коли президент США Дональд Трамп назвав обрання Тунберґ людиною року за версією журналу Time «безглуздим» і порадив їй «контролювати свій гнів», екоактивістка змінила свій підпис у Twitter так: «Тінейджерка, що намагається опанувати свій гнів. Зараз відпочиваю і дивлюся старий добрий фільм із другом».

17-річна шведська екоактивістка Грета Тунберг виступає за зупинку глобального потепління та зміни клімату.

Коли їй було 15, дівчина перестала відвідувати школу п'ятницями, а замість цього почала виходити з одиничними пікетами до будівлі парламенту Швеції, вимагаючи знизити рівень викиду парникових газів в країні. Її «шкільний страйк за клімат» перетворився у громадський рух школярів і студентів по всій планеті.

У 2018-му вона розпочала перший шкільний страйк заради клімату під будівлею парламенту Швеції.

Тунберг стала лауреаткою Міжнародної дитячої премії миру. Також вона отримала найвищу нагороду правозахисної організації Amnesty International. Журнал «Time» назвав Грету однією з 25 найвпливовіших підлітків світу 2018 року. 

У вересні 2019-го шведська екоактивістка приїхала на Генасамблею ООН і під час свого виступу звинуватила світових лідерів у зраді нового покоління через недостатню боротьбу проти зміни клімату.

Поділитись: