«Вона щаслива, але я за неї переживаю» — батько Грети Тунберг розповів про екодіяльність доньки
Батько шведської екоактивістки Грети Тунберг Сванте Тунберг заявив, що переживає за безпеку своєї доньки та не вважає, що пропускати школу заради боротьби зі змінами клімату було правильної ідеєю.
Про це він сказав в інтерв'ю BBC.
Батько Грети розповів, що за 3-4 роки до кліматичних страйків у дівчини почалася депресія.
«Вона перестала розмовляти, перестала ходити до школи», — сказав Сванте. Він додав, що Грета навіть відмовлялася від їжі.
За словами чоловіка, родина об'єдналася, щоб допомогти доньці. Вони почали вивчати та обговорювати зміни клімату й дівчинка захопилася цією тематикою.
Батьки підтримали екологічний спосіб життя доньки: мати Грети відмовилася від авіаперельотів, а батько став веганом. Сванте також супроводжував Грету в експедиціях до Нью-Йорка та Мадрида.
«Я робив все це, тому що знав, що таке буде правильно, але не для того, щоб врятувати клімат, а щоб врятувати свою дитину», — підкреслив Сванте.
За його словами, екодіяльність зробила Грету щасливою. Однак батько переживає через те, що у дівчинки багато хейтерів та про неї розповсюджують фейки.
«Я не знаю, як вона це робить, але вона сміється весь час. Вона вважає критику веселою», — зазначив батько.
Нагадаємо, 11 грудня 2019-го журнал Time обрав Тунберг «Людиною року».
16-річна шведська екоактивістка Грета Тунбергвиступає за зупинку глобального потепління та зміни клімату.
Коли їй було 15, дівчина перестала відвідувати школу п'ятницями, а замість цього почала виходити з одиничними пікетами до будівлі парламенту Швеції, вимагаючи знизити рівень викиду парникових газів в країні. Її «шкільний страйк за клімат» перетворився у громадський рух школярів і студентів по всій планеті.
У 2018-му вона розпочала перший шкільний страйк заради клімату під будівлею парламенту Швеції.
Тунберг стала лауреаткою Міжнародної дитячої премії миру. Також вона отримала найвищу нагороду правозахисної організації Amnesty International. Журнал «Time» назвав Грету однією з 25 найвпливовіших підлітків світу 2018 року.
У вересні 2019-го шведська екоактивістка приїхала на Генасамблею ООН і під час свого виступу звинуватила світових лідерів у зраді нового покоління через недостатню боротьбу проти зміни клімату.
- Поділитися: