Міністерка з питань праці та пенсій Великої Ембер Радд подала у відставку через незгоду з політикою прем'єр-міністра Боріса Джонсона щодо Brexit. На її думку, прем'єр не докладає достатньо зусиль для ухвалення угоди про вихід Британії з Євросоюзу, а 90% часу роботи уряду було витрачено на підготовку до жорсткого Brexit.

В інтерв’ю BBC Радд заявила, що жодних «офіційних перемовин з ЄС не ведеться» і це «лише розмови». 

Замість неї прем’єр Борис Джонсон призначив на посаду міністра з питань праці та пенсій Терезу Коффі. Вона раніше була міністеркою з питань довкілля та депутаткою від Консервативної партії від регіону Суффолк-Костал. Ембер Радд привітала свою послідовницю у Twitter, зауваживши, що Коффі «блискуче впорається з роботою у першокласному міністерстві». 

Під час прем’єрства Терези Мей Ембер Радд була міністеркою внутрішніх справ та вважалась правою рукою експрем’єрки і так само відстоювала «м’який Brexit». Радд засудила тиск Боріса Джонсона на представників Консервативної партії. 4 вересня прем’єр заявив, що 21 депутат-консерватор буде виключений із партії через те, що проголосував у парламенті проти планів Джонсона щодо виходу Британії з ЄС. Як зазначає Reuters, серед них — внук Вінстона Черчілля Ніколас Сомс, найстарший депутат у Палаті Громад Кен Кларк та ексміністр фінансів Філіпп Хаммонд. 

«Недалекоглядне відбраковування моїх колег позбавило Консервативну партію обізнаних і відданих парламентарів. Я не можу підтримати цей акт політичного вандалізму», — написала Радд у своєму листі про відставку. 

Раніше через розбіжності у поглядах уряд щодо Brexit Бориса Джонсона залишив його молодший брат Джо Джонсон, який обіймав посаду молодшого міністра освіти й науки. 3 вересня прем'єр-міністр Британії втратив більшість у парламенті, а наступного дня уряд Джонсона програв у парламенті голосування за контроль порядку денного

Нагадаємо, 28 серпня Королева Британії погодилась на звернення прем'єра Бориса Джонсона про призупинення роботи парламенту. Він пояснював це тим, що нинішнє засідання парламенту є найдовшим за останні 400 років.

Натомість опозиція звинуватила Джонсона в намаганні заблокувати роботу депутатів, аби ті не могли запобігти виходу Британії з Європейського Союзу без угоди (так званий жорсткий Brexit).

Того ж дня у Великій Британії почались акції протесту через призупинення роботи парламенту.

Джонсон запропонував ЄС змінити умови угоди про вихід зі співдружності та скасувати «бекстоп» — механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: