Палата громад британського парламенту в середу, 4 вересня, у третьому читанні прийняла законопроєкт, покликаний не допустити вихід країни з Європейського союзу 31 жовтня без угоди.

Про це повідомляє ВВС.

За законопроєкт віддали свої голоси 327 парламентарів, проти виступило 299.

Згідно з його текстом, до 19 жовтня (18 жовтня відбудеться засідання Європейської Ради) прем'єр Борис Джонсон повинен домогтися від парламенту затвердження Brexit — з угодою чи без. В іншому випадку він має звернутися до ЄС із проханням про відстрочку до 31 січня 2020 року. Якщо ЄС погодить іншу дату, вона має бути додатково затверджена британським парламентом.

Джонсон уже відреагував на рішення парламенту, сказавши, що воно «передає контроль (над переговорами щодо Brexit) нашим партнерам (у ЄС)».

Також парламентарі додали в законопроєкт поправку, за якою на голосування ще раз буде винесено угоду про вихід із ЄС, укладену в листопаді 2018 року за прем'єрства Терези Мей. До цього депутати тричі відхилили її.

Зазначимо, що цей законопроєкт набуде чинності в разі схвалення верхньою палатою парламенту — Палатою лордів.

28 серпня Королева Британії погодилась на звернення прем'єра Бориса Джонсона про призупинення роботи парламенту.

Він пояснював це тим, що нинішнє засідання парламенту є найдовшим за останні 400 років.

Натомість опозиція звинуватила Джонсона в намаганні заблокувати роботу депутатів, аби ті не могли запобігти виходу Британії з Європейського Союзу без угоди (так званий жорсткий Brexit).

Того ж дня у Великій Британії почались акції протесту через призупинення роботи парламенту.

Джонсон запропонував ЄС змінити умови угоди про вихід зі співдружності та скасувати «бекстоп» — механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: