Опозиція Великої Британії може ініціювати процедуру імпічменту прем’єру Борису Джонсону через його спробу зупинити роботу парламенту.

Про це повідомляє The Sunday Times.

За інформацією видання, приводом для такого рішення може стати висновок Верховного суду королівства, який визнав незаконним рішення Джонсона призупинити роботу парламенту.

З пропозицією запустити процедуру імпічменту виступила валлійська лівоцентрична партія «Плайд Камрі», її обговорювали на зустрічі опозиціонерів 26 вересня.

Якщо Палата громад — нижня палата парламенту — проголосує за це рішення, щодо Джонсона розпочнеться судовий розгляд.

За даними видання, Лейбористська та Ліберально-демократична партії обговорять це питання 30 вересня.

Представниця «Плайд Камрі» Ліз Севілл наголосила, що не можна дозволити, аби «Джонсон залишився непокараним через те, що порушив закон, зупинивши роботу парламенту. Водночас вона визнала, що імпічмент є «екстраординарною» ідеєю.

Як нагадало видання, Джонсон був серед тих, хто у 2004 році підтримав імпічмент тодішньому прем’єру Тоні Блеру, який у підсумку не стався.

До цього остання спроба оголосити імпічмент прем’єру відбулася у Великій Британії у 1848 році стосовно лорда Джона Темпла Палмерстона. Його намагалися притягнути до відповідальності за таємну угоду з Російською імперією.

Раніше Джонсона запідозрили у зловживанні владою у той час, коли він обіймав посаду мера Лондона.

Нагадаємо, Верховний суд Великої Британії постановив, що призупинення роботи парламенту на пропозицію премʼєр-міністра Бориса Джонсона було незаконним.

28 серпня Королева Британії погодилась на звернення прем'єра Бориса Джонсона про призупинення роботи парламенту.

Він пояснював це тим, що нинішнє засідання парламенту є найдовшим за останні 400 років. Натомість опозиція звинуватила Джонсона в намаганні заблокувати роботу депутатів, аби ті не могли запобігти виходу Британії з Європейського Союзу без угоди (так званий жорсткий Brexit).

Джонсон запропонував ЄС змінити умови угоди про вихід зі співдружності та скасувати «бекстоп» — механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду.

Велика Британія та Європейський Союз домовилися про «гнучке продовження» Brexit до 31 жовтня.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: