Прем'єрка Великої Британії Тереза Мей виходить зі своєї офіційної резиденції на Даунінг-стріт у Лондоні, 15 січня 2019 року
Фото:

Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN

Парламент Великої Британії втретє відхилив пропозицію прем'єрки Терези Мей щодо виходу Британії з Європейського Союзу. Рада ЄС збереться на позачергове засідання.

344 депутати проголосували проти 286-ти. Мей заявила, що голосування матиме «серйозні» наслідки. Фактично це означає, що у Британії не буде часу, аби створити новий проект щодо виходу з Європейського Союзу й уникнути «жорсткого» варіанту, тобто виходу з ЄС без угоди. Британія має вийти з ЄС 12 квітня. Лідер Лейбористів Джеремі Корбін закликав Мей піти у відставку.

Після рішення британського парламенту, глава Європейської ради Дональд Туск оголосив про рішення провести 10 квітня позачергове засідання:

Раніше депутати парламенту Великої Британії не підтримали рішення про те, щоб вихід Британії з Євросоюзу відбувся без угоди. При цьому угоду щодо Brexit напередодні депутати відхилили.

23 березня у Лондоні десятки тисяч людей вийшли з вимогою провести новий референдум щодо Brexit. Тереза Мей виключила проведення другого референдуму щодо виходу Британії з ЄС і заявила, що планує вивести країну з ЄС до 30 червня.

27 березня Мей заявила, що піде у відставку до наступного етапу переговорів щодо Brexit, якщо парламент підтримає її варіант угоди.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: