Світ

Британський режисер написав листа Сенцову: «Навіть соромно писати вам зі спокою та ситості»

PEN International
Світ/Британський режисер написав листа Сенцову: «Навіть соромно писати вам зі спокою та ситості»
Зберегти
Вигляд
Британський режисер, сценарист, командор ордену Британської імперії Том Стоппард написав листа українському політв'язню, режисеру Олегу Сенцову.

Лист оприлюднила міжнародна організація професійних письменників та перекладачів PEN International.

У своєму листі британець Стоппард зазначає, що ставить у Нью-Йорку п'єсу, у якій бізнесмен говорить журналістці: «Тебе за цю статтю треба в Сибір заслати».

Проте декілька днів тому він побачив фільм про Сенцова і йому стало соромно писати лист політв'язню «зі спокою та ситості», «жонглюючи метафорами».

«Однак написати я вам безсумнівно повинен. Тому що побачив на екрані людину, чия моральність набагато вища за моральність системи, яка його засудила. Я не забуду, як ви зверталися до суддів — справа не лише у словах, а у ввічливому достоїнстві, яке ви виявили, зіштовхнувшись з механізмом цинічної та мстивої системи», — написав Стоппард.

Британець зазначив, що написав Сенцову, щоб висловити глибоку повагу українському політв'язню — «така можливість для мене велика честь».

Українському політв'язню, режисеру Олегу Сенцову присудили нагороду проекту «Платформа європейської пам'яті та сумління», який досліджує тоталітарні режими в Європі у 20 столітті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов попросив опублікувати заповіт (ЛИСТ)

25 жовтня 2018 року політв’язень Сенцов став лауреатом правозахисної премії імені Сахарова. Сенцов став першим в історії українцем, який здобув цю нагороду. Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що це може стати поштовхом для його звільнення. З цим згодна сестра Олега — Наталія Каплан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини