Буданов не вважає, що Китай погодиться на передання зброї росії

Очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що не бачить ознак того, що Китай погодиться передати росії озброєння.

Про це він сказав в інтерв'ю «Голосу Америки».

Коментуючи розмови про те, що Китай може постачати зброю для росії, Буданов сказав, що не поділяє таку думку.

«Станом на зараз не думаю, що Китай погодиться на передачу озброєнь росії ... Я не бачу жодних ознак, які свідчать про те, що навіть оговорюються такі речі», — заявив він.

На зауваження журналістки, що про це говорять і американські посадовці, Буданов відповів: «Я керівник розвідки і спираюся, вибачте, не на думку, при всій повазі, окремих людей, а лише на факти. Фактів таких я не бачу».

Що передувало?

Останнім часом західні посадовці та медіа почали повідомляти про наміри Китаю надати росії військову допомогу. Так, видання The Wall Street Journal писало, що у США розглядають можливість оприлюднення розвідувальних даних, які можуть свідчити про те, що Китай обмірковує постачання зброї росії для війни проти України. Міністерство закордонних справ Китаю відповіло, що це «лише припущення».

Згодом генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс помітив ознаки того, що Китай розглядає можливість постачати озброєння росії. Міністерство оборони США попередило, що Китай «матиме наслідки», якщо вирішить надати летальну військову допомогу росії для війни проти України.

CNN із посиланням на джерела писало, що Китай розглядає можливість постачання росії безпілотників, боєприпасів та артилерії. А німецьке видання Der Spiegel заявило, що китайський виробник безпілотників може продати росії 100 дронів-камікадзе.

Позиція Китаю щодо війни в Україні

Від початку російського вторгнення в Україну Китай так публічно й не засудив збройну агресію рф. А на початку березня 2022-го тодішній міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію «найважливішим стратегічним партнером Пекіна».

Китай є найбільшим торговим партнером росії. Протягом останніх років він забезпечив понад 23% усього російського імпорту. Водночас для Китаю росія не така важлива — 2020 року на неї припало 2% від загального китайського експорту. А втім, Китай є найбільшим покупцем російської нафти.

Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку москві. Однак це не завадило Китаю дипломатично покривати свого партнера та просувати в державних і закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення в Україну.

У середині березня ЗМІ писали, що росія подала запит до Китаю на військову й економічну допомогу у війні з Україною. Проте Пекін заперечив факт надання зброї москві.

Після початку повномасштабної війни лідер Китаю декілька разів спілкувався телефоном із путіним, водночас телефонної розмови з Зеленським не було.