Голова ради директорів дочірньої компанії Газпрому Nord Stream 2 AG Герхард Шредер повідомив, що у Росії сподіваються на початок будівництва данської ділянки морського трубопроводу в обхід України «Північного потоку-2» після виборів у Данії.

Про це Шредер, який заразом є колишнім канцлером Німеччини, повідомив під час прес-конференції у п’ятницю, 7 червня, передає Reuters.

Наразі Данія є єдиною країною через води якої має пролягати «Північний потік-2» і яка досі не надала дозволу на його будівництво. Через це Газпром може не встигнути завершити спорудження газопроводу в обхід України у визначений термін — до кінця 2019 року.

Вплинути на ситуацію, на думку Шредера, можуть майбутні вибори у Данії, які мають відбутися до кінця 2019 року. За словами екс-канцлера Німеччини, після завершення виборів у країні, будівництво «Північного потоку-2» завершать вчасно.

«Північний потік-2» — це той проект, який можу бути введено в експлуатацію вже наприкінці цього року. Але є проблема: це, очевидно, політика Данії. Це пов’язано з політичним тиском США», — заявив Шредер.

Напередодні повідомлялось, що «Північний потік-2» наразі готовий вже на 57%.

2 травня голова правлячої партії Німеччини заявила про підтримку «Північного потоку-2» попри те, що у грудні 2018 року виступала з його критикою.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Водночас на розгляді в уряду Данії наразі перебуває ще 2 альтернативні маршрути прокладання газопроводу.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись: