У самоназваній «Донецькій народній республіці» призначили тимчасово виконуючим обов’язків ватажка Дениса Пушиліна.

У самоназваній «Донецькій народній республіці» призначили Дениса Пушиліна тимчасовим виконувачем обов’язків ватажка «республіки». Він є представником так званої «ДНР» у контактній групі в Мінську та одночасно головою так званої «Народної ради ДНР».

Про це повідомляють інформаційні ресурси бойовиків.

Також «Народна рада ДНР» призначила вибори нового голови бойовиків на 11 листопада.

Зазначимо, що це суперечить Мінським угодам, згідно з якими місцеві вибори на окупованих територіях можливі лише після політичного врегулювання конфлікту, у відповідності до українського законодавства та за стандартами ОБСЄ.

Зазначимо, що одразу після вбивства ватажка самоназваної «ДНР» Олександра Захарченка тимчасовим виконувачем обов’язків став один з його заступників Дмитро Трапєзніков.

За тиждень після призначення Трапєзнікова так звана «прокуратура» самоназваної «республіки» заявила, що висунення заступника Захарченка на цю посаду нібито не відповідало «Конституції».

У «прокуратурі» заявили, що новим ватажком «ДНР» мав би стати перший заступник голови «Ради міністрів ДНР», яким не був Трапєзніков. Заразом наголосимо, що у «ДНР» взагалі на сьогодні не існує такої посади як заступник голови «Ради міністрів».

Тож 7 вересня «Народна рада» самоназваної «ДНР» обрала нового тимчасового виконувача обов’язків, яким став Денис Пушилін.

Раніше редактор видання «Новости Донбасса» Олексій Мацука допустив, що новим ватажком «ДНР» може стати хтось із українських екс-політиків, які втекли до РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «ДНР» після Захарченка: як живуть і що говорять жителі окупованих територій

31 серпня унаслідок вибуху в ресторані «Сепар» загинув ватажок бойовиків «ДНР» Олександр Захарченко. Цю інформацію Громадському підтвердили у його прес-службі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про загиблого ватажка самопроголошеної «ДНР» Олександра Захарченка

Унаслідок замаху на ватажка бойовиків так званої «ДНР» Олександра Захарченка 12 людей отримали травми та загинув охоронець Захарченка.

У Донецьку через загибель Захарченка закрили виїзд з міста.  Крім того, так звана влада «ДНР» закрила всі блокпости, зокрема пункти пропуску на російському кордоні і на адмінкордоні з «ЛНР». Також у «республіці» оголосили жалобу та скасували заняття в школах.

Федеральне російське агентство «Интерфакс» з посиланням на джерела серед силовиків «ДНР» повідомило, що в Донецьку затримали підозрюваних в замаху на Захарченка — це нібито «українські диверсанти».

Речниця СБУ Олена Гітлянська в коментарі Громадському не підтвердила інформацію про затримання нібито «українських диверсантів». СБУ розглядає дві версії вбивства ватажка «ДНР» Захарченка

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що за вибухом та вбивством Захарченка нібито стоїть «київський режим». Росія  вважає це терактом. Президент РФ Путін назвав вбивство Захарченка дестабілізацією і звернувся до жителів Донбасу. 

Російське видання «Комерсант» повідомило, що бойовики шукають пособників вбивства екс-ватажка самопроголошеної «ДНР» Олександра Захарченка серед його оточення.

В офісі українського омбудсмена повідомили, що в Донецьку вибили зізнання з 4 затриманих за вбивство Захарченка.

Поділитись: