«Було дуже корисно провести засідання в Одесі, є певні зрушення» — член ТСК з розслідування нападів на активістів
За підсумками виїзного засідання слідчої комісії Верховної Ради у справі про розслідування вбивства радниці голови Херсонської міської ради Катерини Гандзюк та нападів на активістів можна говорити про певні зрушення в Херсоні та Одесі. Про це розповів депутат від «Самопомочі», член ТСК Остап Єднак в ефірі програми «Нині вже» наГромадському.
«Було дуже корисно провести засідання саме в Одесі, тому що була можливість поспілкуватися з доволі одіозною персоною в медіа - міськоголою Геннадієм Трухановим. У відкритому та закритому режими ми змогли поставити, зокрема, й неприємні запитання й почули безпосередньо його позицію. Є момент, що міськголова звинувачує громадських активістів в заангажованості й роботі на його політичних конкурентів. Активісти звинувачують міськголову», — розповів Єднак.
Він додав, що окремо була ще закрита нарада зі слідчою оперативною групою Нацполіції, зі Службою безпеки України та прокуратурою.
«Ми зібрали фактаж: хто яку роботу виконав, на якій стадії перебуває розслідування цих справ, будемо аналізувати і робити висновки, які, я думаю, стануть частиною звіту роботи ТСК. Ми бачимо, що є певна активізація правоохоронних органів. За останні тижні роботи ТСК в Херсоні є певні зрушення. В мене таке відчуття, що в Одесі теж почалася більша активізація роботи з розслідування справ» — зазначив Єднак.
Раніше повідомлялося, що засідання Тимчасової слідчої комісії щодо нападів на активістів в Одесі відбулося в закритому режимі. У коридорі збиралися люди, які представляються «Муніципальною вартою».
4 грудня стало відомо, що у справі вбивства Гандзюк оголосили ще одну підозру. Новим підозрюваним є громадянин на прізвище Левін (імені генпрокурор не назвав). За версією слідства, саме Левін був ключовою фігурою в організації нападу на Гандзюк. За словами генпрокурора, Левін виїхав з України в день, коли поліція затримала перших підозрюваних у справі.
У розслідуванні «Української служби швидких новин» ідеться, що справжє ім'я Левіна — Олексій Москаленко. Його своїм близьким другом називає депутат Херсонської ОДА Микола Ставицький з «Радикальної партії Олега Ляшка» — «Левін» був його помічником.
Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідство встановило усіх замовників та організаторів убивства Гандзюк.
31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?
Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.
Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні
Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк
Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.
Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.
- Поділитися: