Бюро фінансових розслідувань підпорядковуватиметься Мінфіну — законопроєкт

Відповідно до тексту законопроєкту про створення в Україні Бюро фінансових розслідувань (яка має замінити податкову міліцію та функції всіх силовиків розслідувати податкові злочини), координувати діяльність органу має Міністерство фінансів.

Відповідно до законопроєкту, Бюро буде щонайбільше 7 територіальних управлінь, а максимальну кількість працівників органу буде встановлювати уряд. При цьому, цю кількість можуть змінювати відповідно до рівня економічної злочинності в Україні.

Керівник Бюро повинен бути громадянином України з вищою юридичною або економічною освітою та стажем роботи не менше 15 років. При цьому він повинен вільно володіти українською мовою та двома іноземними мовами.

Законопроєкт передбачає, що керівник Бюро призначається урядом за пропозицією Мінфіну. При призначенні голови відомства можливий конкурс. Голові Бюро фінансових розслідувань заборонено обіймати свою посаду 2 терміни поспіль (1 термін може тривати не більше 5 років).

27 липня секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк заявив, що законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань мають підготувати до кінця серпня 2019 року.

Раніше голова Податкової служби Сергій Верланов повідомляв, що законопроєкт про Службу фінансових розслідувань буде одним з перших, які проголосує новий парламент.

Міністерство фінансів представило законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань наприкінці лютого 2017 року за каденції тодішнього міністра фінансів Олександра Данилюка, який наразі обіймає посаду секретаря РНБО. Через місяць тодішній Порошенко виступив за її невідкладне створення.

19 березня 2018 року депутатка фракції БПП Ніна Южаніна зареєструвала законопроєкт про створення Національного бюро фінансової безпеки у Верховній раді.

Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.

Також експерти РПР закликали доопрацювати закон про НБФБ. На їхню думку, прийняття закону у чинній редакції може посилити тиск на бізнес та призвести до обмеження повноважень НАБУ.

Раніше закон очільниці комітету з питань податкової та митної політики розкритикував міністр фінансів України. У Мінфіні повідомили, що якщо прийняти законопроект у чинній редакції, то керівник НБФБ отримає доступ до будь-якої засекреченої інформації в Україні.