Це «червона лінія для МВФ»: заступниця голови НБУ Рожкова про скасування націоналізації ПриватБанку
Скасування націоналізації ПриватБанку в апеляційному суді є «червоною лінією» для Міжнародного валютного фонду, яка може призвести до припинення співпраці фонду з Україною.
Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв’ю «Голосу Америки».
«Якщо апеляційний суд залишить ці рішення в силі, це буде мати швидкий негативний ефект на фінансовий сектор. По суті, це червона лінія для Міжнародного валютного фонду, тому що це перекреслює всі зобов'язання, які ми брали на себе як країна», — повідомила Рожкова у відповідь на питання про те, як скасування націоналізації ПриватБанку може вплинути на подальшу співпрацю з МВФ.
За її словами, скасування націоналізації ПриватБанку підриває незалежність Національного банку. Саме остання була однією з ключових умов виділення Україні першого траншу кредиту у 2015 році.
Крім цього, за словами Рожкової, ще одне судове рішення на користь Коломойського у справі націоналізації ПриватБанку може призвести до фактичного припинення співпраці МВФ з Україною.
«Мені складно говорити, яке рішення вони можуть прийняти. Але такий ризик існує — рішення про продовження співпраці можуть відкладати знову і знову. А це за собою веде інші ризики для фінансової стабільності, тому на сьогодні іншої альтернативи, ніж продовження співпраці з МВФ, для нас просто не існує», — додала Рожкова.
Раніше стало відомо, що через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили 470 мільярдів доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США. Водночас у Нацбанку підрахували, що наразі компанії Коломойського винні банку 240 мільярдів гривень.
23 травня стало відомо, що ПриватБанк подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США. У коментарі до позову, прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського «кілька сотень мільйонів доларів».
Зазначимо, що паралельно між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.
Нагадаємо, що за декілька днів до президентських виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.
Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.
- Поділитися: