Уряд планує знайти вирішення ситуації, яка склалась на ринку нафтопродуктів України, на який припинили постачати свою продукцію білоруські виробники.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю одному з українських телеканалів, передає «Інтерфакс-Україна».

«У нас ринок достатньо диверсифікований, але зрозуміло, що ми поки все ще залежимо, там від білорусі… Але зараз ми знайдемо рішення для того, аби ситуація була з мінімальними втратами. Це не просте завдання, але ми знайдемо рішення», — повідомив Гройсман.

Він також прокоментував заборону на експорт російської нафти до України, накладену російським урядом.

Зазначимо, що частка білоруського пального на українському ринку складає 33%, а російського 40%.

«Зараз ми впроваджуємо заходи, аби мінімізувати наслідки таких дій і знижувати залежність. Перед нами цілий світ, треба знаходити нових партнерів», — заявив Гройсман.

Нагадаємо, що раніше у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ. 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів та вугілля до України. Крім цього, Росія заборонила український експорт низки товарів, зокрема труб.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

В українському уряді вважають, що запроваджені обмеження не матимуть суттєвих негативних наслідків для економіки України. Зокрема, через те, що товарооборот між державами скорочується з року в рік.

Поділитись: