Загальна працююча потужність атомних електростанцій України ввечері 14 травня впала до нового історичного мінімуму після того, як уряд почав скорочувати виробіток атомної енергії в межах нового енергетичного балансу.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус.

«Загальна працююча потужність атомних блоків впала до 6780 мегаватів, що складає менше, аніж 49% від загальної встановленої потужності атомних електростанцій. Це новий історичний мінімум, такого ніколи не було в історії України», — повідомив депутат.

За його словами, ще місяць тому потужність атомних електростанцій в Україні була на 35% більшою, хоча погодні умови були практично такі ж.

«На зупинку атомних блоків вже відреагував і ринок — в останні дні ціна електроенергії виросла на 15%. Це і логічно, чим більше обмеження конкуренції, тим вища ціна», — додав Герус.

За його словами, на противагу атомним енергоблокам, навантаження на вугільні теплоелектростанції навпаки зростає.

Напередодні повідомлялося, що уряд схвалив оновлений енергетичний баланс України, у якому зменшив частку атомної генерації у загальній структурі виробленої електроенергії. Там зазначили, що відключатимуть енергоблоки АЕС на планові ремонти.

Після цього рішення компанія ДТЕК Ріната Ахметова заявила, що відновить роботу своїх вугільних шахт, які закрила раніше через падіння попиту на теплову енергію.

Поділитись: