Війна

«Чекаємо і віримо, що все буде добре»: рідні українських моряків, поранених унаслідок атаки у Керченській протоці

Громадське
Війна/«Чекаємо і віримо, що все буде добре»: рідні українських моряків, поранених унаслідок атаки у Керченській протоці
Зберегти
Вигляд
Громадське поспілкувалося з родичами українських моряків, які дістали поранення унаслідок російської агресії в Керченській протоці 25 листопада.

25 листопада три українських військових катери «Бердянськ», «Нікополь» та буксир «Яни Капу» вийшли з порту Одеси та пішли до порту в Маріуполі. На шляху вони мали пройти через Керченську протоку, аби увійти в Азовське море. Біля протоки російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. Згодом російські катери заблокували українські та обстріляли їх. Поранення, за даними ВМС, дістали шестеро українських моряків, однак у Росії заявили лише про трьох поранених. Громадське зв'язалося з родичами поранених.

Зранку 26 листопада стало відомо ім’я трьох моряків контрактників ВМС ЗСУ, які отримали легкі поранення та були госпіталізовані до Керченської лікарні № 1, де їх прооперували. За інформацією головної редакторки сайту «Kerch.fm» Белли Демидович, українських моряків у лікарні охороняє ФСБ Росії.

Ейдер Андрій Дмитрович ( 18 років) — родом з Івано-Франківщини, кілька років тому уклав контракт з ВМС ЗСУ, переїхав до Одеси. Родина хлопця мешкає на Івано-Франківщині.

Мачуха моряка Євгенія Ейдер Розповіла Громадському, що востаннє бачила сина, коли він підписав контракт з ВМС ЗСУ, останнім часом вони спілкувались в телефонному режимі та у Facebook. Про поранення сина Євгенія Ейдер дізналася зранку від російської журналістки з Москви.

«Я так само володію інформацією, як і всі — з відкритих джерел. Інформація є з російських ЗМІ та деяка інформація підтверджена через наші зв’язки. Вперше мені про поранення сина повідомила російська журналістка З Москви сьогодні зранку. Я знаю, що він поранений, лежить в Керчі, поранення легкі, стан стабільний. Востаннє бачила його, коли він пішов підписувати контракт. Ми живемо у різних містах, він в Одесі, а ми в Івано-Франківській області. З ним спілкувалися у фейсбуці найчастіше», — розповіла Євгенія Ейдер.

Більше інформації наразі жінка відмовилась оприлюднювати. Додала, що тримає зв’язок з українськими військовими.

Артеменко Андрій Анатолійович (24 роки) — родом із Новоукраїнки. Хлопець уклав уже другий контракт із ВМС ЗСУ. Під час російської агресії біля керченського мосту 25 листопада перебував на судні «Бердянськ». Нам вдалося поспілкуватися із батьком хлопця Анатолієм Артеменко, який сказав, що востаннє спілкувався із сином 1, 5 тижні тому.

«Він нічого не розповідав, єдине сказав : «Тато, дивись телевізор». Зараз в мене практично немає інформації. Сьогодні зранку якась жінка подзвонила його дівчині Марині , повідомила, що він важко поранений і його повезли або в Керч, або в Москву. Ось дали мені номер гарячої лінії, буду дзвонити туди уточнювати. Наразі вся інформація з телебачення та інтернету», — сказав Анатолій Артеменко.

Цивільна дружина хлопця Марина Уманець сказала, що востаннє спілкувалася з Андрієм увечері 23 листопада, після цього зв'язку з ним не було:

«Перед відходом він говорив, що вони повинні перебазувати корабель в Бердянськ, просто переправити його, — розповіла Марина Уманець. — Він сказав, що будуть переходити цей Керченський міст. Був начебто дозвіл на перехід» сказала дівчина.

Вона додала, що майже нічого не знає про стан Андрія — тільки те, що у нього осколкове поранення в області зап'ястя і він перебуває в Керченській лікарні.

Сорока Василь Вікторович ( 27 років) — родом з Одещини.

Як розповів Громадському батько Василя Віктор Сорока, наразі йому тільки відомо, що син знаходиться в лікарні.

«Знаю те ж саме, що й ви — що вони в лікарні, їх прооперували. Дізнався про його поранення, можна сказати, що мені зателефонували та сказали про це. Більше нічого невідомо. Спілкувалися ми останній раз тиждень тому, він приїздив в гості. Про цю операцію нічого не розповідав. Люди військові, тому виконують ті накази, що поступають», — розвповів Віктор Сорока.

За його словами, родина постійно тримає зв’язок з командуванням.

«Нам сказали — чекати повернення. Чекаємо і віримо, що все буде добре», — додав він.

   

26 листопада в РФ назвали імена трьох поранених українських моряків.

Раніше повідомляли, що троє поранених українських моряків перебувають у лікарні в Керчі, інші члени екіпажу — у слідчих.

Нагадаємо, російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

Президент України Петро Порошенко заявив, що підтримує запровадження воєнного станучерез напад РФ на українські кораблі біля Керченської протоки

Увечері 25 листопада під посольство РФ у Києві принесли шини, будівлю закидали шашками.

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

Пов`язані новини