Чемпіонат світу з хокею-2021 повністю проведуть у Латвії. Раніше мали і у Білорусі, але її позбавили такого права
Чемпіонат світу з хокею—2021 повністю відбудеться у Латвії. Тепер вона єдина прийматиме змагання після того, як Білорусь позбавили такого права через політичну ситуацію в країні та COVID—19.
Рішення 2 лютого ухвалила Міжнародна федерація хокею (IIHF), передає її пресслужба.
Чемпіонат відбудеться з 21 травня по 6 червня у столиці країни на стадіоні «Арена Рига». Там проведуть ігри групи B, дві гри чвертьфіналу, півфінальний і медальний раунди.
Другим майданчиком стане Олімпійський спортивний центр, який перероблять під каток, що вміщуватиме 6 тисяч глядачів. Він прийматиме ігри групи A і два чвертьфінальні матчі.
Всі 16 команд-учасниць розмістять в одному готелі.
Білорусь без чемпіонатів
Спочатку Чемпіонат світу з хокею-2021 мав відбутися у Білорусі та Латвії. Але у січні Міжнародна федерація хокею позбавила Білорусь права на проведення змагань. Приводом стало «зростання безпекових ризиків, пов'язаних зі зростанням політичного невдоволення і COVID-19».
Перед цим принаймні три багаторічні спонсори Чемпіонату світу з хокею — німецькі Liqui Moly та Nivea Men і чеська Skoda — заявили, що відмовляться від фінансування змагань у 2021 році, якщо Федерація не перенесе їх із Білорусі.
Також Білорусь позбавили права проводити ще один Чемпіонат світу у 2021 році — з сучасного п'ятиборства. Причина — «нестабільність у країні». Сучасне п'ятиборство включає такі дисципліни, як конкур (кінний спорт), фехтування, стрільба, біг і плавання.
Яка ситуація у Білорусі?
Із серпня 2020 року в країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.
Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та знову зайняв пост президента. А протестувальників силовики жорстко розганяють, затримують і загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами. Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.
Україна також не визнала легітимності Лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.
- Поділитися: