Вартість криптовалют різко обвалилася (але потім почала відновлюватися). Аналітики кажуть, що це через Китай і Маска

Найбільші криптовалюти світу в середу, 19 травня, втратили у вартості від 20 до 40%. Причиною такого падіння називають заяву Китаю про більш жорстку політику щодо криптовалют і твіти американського бізнесмена Ілона Маска.

Про це пише MarketWatch.

За даними бірж, уранці 19 травня вартість Bitcoin обвалилася на 18% і становила $35 734, а близько 9:00 впала до $30 201, що більш ніж удвічі менше за рекордний квітневий показник у $64 829. Однак під вечір криптовалюта зміцнилася — її падіння становить 10% порівняно з минулим днем.

Ethereum почав торги 19 травня з падіння на 41%, до $2 022, що востаннє траплялося у квітні. Ще одна криптовалюта, Ripple, обвалилася на майже 30% і оцінювалася в 1,12 долара.

Причиною такого падіння криптовалют аналітики головно називають оголошення Центрального банку Китаю, оприлюднене ввечері 18 травня, про заборону китайським фінансовим установам вести торгівлю у віртуальних грошових одиницях.

«Схоже, новина не дуже була розтиражована за ніч, але зранку [19 травня] почала поширюватися[, що й призвело до падіння криптовалют]», — вважає Джефра Гелі, старший аналітик з ринків у трейдерській фірмі Oanda.

Крім того, Центробанк Китаю також начебто заявив, що віртуальні валюти не є реальними валютами, а тому не можуть використовуватися під час оплати. Це беручи до уваги що, як нагадує MarketWatch, КНР працює над розробкою цифрового юаня.

Ще одного удару по криптовалюті завдали останні заяви засновника Tesla Ілона Маска. Він раніше заявляв, що виробник електрокарів призупиняє приймання оплати в Bitcoin, зокрема з екологічних міркувань. Тоді її вартість впала на 15%.

Однак на тлі падіння криптовалют Маск оприлюднив заяву, в якій запевнив, що Tesla не буде позбавлятися Bitcoin, які придбала: «Ми маємо намір використовувати [Bitcoin] для транзакцій, щойно для його майнінгу буде використовуватися відновлювана енергія».

Аналітики ринку вказують, що заяви Маска й Китаю свідчать про нестабільність курсів криптовалют, узалежнених від окремих повідомлень людей чи регуляторів. Водночас окремі з них прогнозують, що слідом за КНР жорстку риторику щодо криптовалют переймуть й інші країни.

«Китай уже деякий час тисне на криптовалюти, але остання заява свідчить про посилення цього тренду. З огляду на те, як центробанки зараз прагнуть створити власні цифрові валюти, інші країни можуть повторити дії КНР», — вважає Нейл Вільсон, старший аналітик із питань ринку порталу Markets.com.