Через простій шахт на Донеччині працівники ДТЕК вийшли на мітинг та перекривали дорогу
Фото:

Артем Лютий/hromadske

На Донеччині у Добропіллі працівники компані Ріната Ахметова «ДТЕК Добропіллявугілля» вийшли на акцію протесту через продовження простою підприємства до 1 липня.

Про це повідомляє кореспондент hromadske.

Мітингарі зазначають, що «Добропіллявугілля» вже два місяці перебувають у вимушеному простої через кризу у вугільній галузі. 

Через це компанія ДТЕК Ріната Ахметова анонсувала простій шахт Добропілля, хоча інша компанія ДТЕК «Павлоградвугілля» — працює. Керівництво пояснює це нижчою собівартістю вугілля, яке видобувається в Павлограді.

Впродовж акції шахтарі звинувачували у простої як керівництво країни, та і компанію ДТЕК. Гірники кажуть, що криза в Добропіллі почалася ще задовго до 2020 року. 

Зазначимо, до складу ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» входить 6 шахт, які розташовані у містах Добропілля, Білицьке, Білозерське та смт Новодонецьке.

За результатами мітингу люди склали резолюцію, у якій зазначили вимоги трудового колективу ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» щодо подолання кризи. 3 червня ініціативна група шахтарів планує зустрітися з головою військово-цивільної адміністрації Донеччини Павлом Кириленком. Кажуть, що якщо їх не почують, 4 червня будуть перекривати дороги, а також готові влаштувати безстрокову акцію в Києві біля Офісу президента.

14 квітня енергетичний холдинг ДТЕК Ріната Ахметова заявив, що вводить у простій найбільше вугільнодобувне об'єднання в Україні — «Павлоградвугілля».

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Нагадаємо, Міненерго оголосило на початку травня, що в енергетичній галузі настала найбільша в сучасній історії України криза. Для виходу з кризи Міненерго розробило оновлений енергобаланс — план, за яким житиме енергетика у 2020 році. Він враховує те, скільки має виробити кожен вид генерації, аби задовольнити зменшений попит на електроенергію. Зокрема виробництво електрики АЕС скоротиться на 11,2%, ТЕС — на 13,45%, водночас обсяги виробництва «проблемної» альтернативної енергії зростуть на 105%.

Скорочення виробництва відносно дешевої атомної енергетики на користь дорогої «зеленої» обурило частину депутатів, а Державне бюро розслідувань навіть почало розслідувати, чи не намагається таким чином уряд умисне довести до банкрутства державний Енергоатом.

Одним із бенефіціарів плану Міненерго називають власника групи енергетичних компаній ДТЕК Ріната Ахметова. Про це більше читайте в матеріалі Ярослава Вінокурова й Павла Калашника: Енергетичний шторм: спокій шахтарів ціною мирного атома

Автор: Артем Лютий

Поділитись: