Від початку року обсяги торгівлі між США та Китаєм впали на 14,5% проти аналогічного періоду 2018 року.

Про це свідчать доні китайського митного управління.

В абсолютних величинах, обсяги імпорту та експорту між Китаєм та США скоротилися на близько 35 мільярдів доларів — до 209,7 мільярда доларів.

Причинами зменшення загальних обсягів торгівлі є запровадження США та Китаєм взаємних мит на товари, що постачають ці країни одна одній. Зменшення обсягів торгівлі між найбільшими економіками світу, якими є саме США та Китай, негативно впливає на загальносвітову динаміку розвитку.

Так, за даними МВФ, торговельна війна може завдати світовій економіці збитки у розмірі 455 мільярдів доларів. За даними Bloomberg, ця сума може зрости до 600 мільярдів доларів до 2021 року.

Нагадаємо, що напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що готовий підняти мита на китайський імпорт та відмовився продовжувати торговельні переговори.

11 травня Трамп доручив запровадити мита на всі товари, що постачаються до США з Китаю.

Нагадаємо, 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

Поділитись: