Президент США Дональд Трамп заявив, що готовий підняти мита на весь імпорт, що надходить до США з Китаю, а також повідомив, що не готовий укладати з Китаєм торговельну угоду, яка має покласти край торговельній війні.

Про це Трамп повідомив під час прес-конференції у Японії, 27 травня, передає Bloomberg.

«Американські тарифи на китайські товари можуть піднятися дуже, дуже послідовно, дуже просто», — повідомив Трамп.

Він зазначив, що китайська делегація прибула до США та хотіла відновити торговельні переговори, щоб підписати угоду між двома найбільшими економіками у світі на умовах, визначених під час попередніх переговорів.

«Вони бажають укласти угоду. Ми не готові укладати ніяких угод», — додав Трамп.

11 травня Трамп доручив запровадити мита на всі товари, що постачаються до США з Китаю.

Нагадаємо, 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.

Напередодні Трамп заявив, що Китай «зриває» торговельну угоду. У Китаї закликали США піти на зустріч в укладанні нової торговельної угоди.

8 травня США вирішили підвищити мита на певні категорії товарів з Китаю з 10% до 25% за загальною вартістю 200 мільярдів доларів. Китай пообіцяв вжити заходів у відповідь.

Після рішення про зростання тарифів обвалилися фондові ринки Азії та Європи. Також впали ціни на нафту та сировину.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

Поділитись: