Відмова деяких країн світу використовувати пластикові вироби, зокрема соломинки, одноразовий посуд та пакети, може призвести до суттєвого падіння попиту на нафту.

Зазначається, що більш жорстку політику відносно використання пластику наразі ухвалила низка європейських країн, а також Китай. Як наслідок, там скоротився попит на пластикові вироби, для виготовлення яких використовують нафту.

«Кафе та ресторани відмовляються від пластикових соломинок, магазини — від одноразових пакетів, в багатьох країнах приймаються закони про обмеження одноразової упаковки в різних сферах. Рано чи пізно ці зміни вплинуть і на нафтогазові компанії», — повідомляють у Financial Times.

Там зазначають, що наразі нафтохімічна промисловість споживає близько 15% світового видобутку нафти. До 2040 року цей попит може скласти до 50%. Однак, зниження обсягів споживання пластикових виробів може призвести до падіння попиту на нафту серед нафтопереробних компаній. Як наслідок, це вплине на ціну нафти — вона буде нижчою через менший попит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пластикові трубочки як злочин: як світ боротиметься з пластиком у 2019

З 1 січня 2019 року в Молдові набув чинності закон, який забороняє продаж та використання пластикових пакетів завтовшки 50 мікронів та більше.

Нагадаємо, перше в Німеччині місто запровадить податки на одноразове використання пластику.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія може заборонити низку пластикових виробів та стягувати з країн кошти за кожний кілограм пластикового сміття, яке не придатне для переробки й повторного використання.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Greenpeace показала дітям океанаріум зі сміттям замість риб.

Чилі стала першою країною Латинської Америки, де заборонили поліетиленові пакети в магазинах. А в Новій Зеландії з 2019 року почне діяти заборона на використання одноразових поліетиленових пакетів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щороку у світі використовують до 5 трильйонів пластикових пакетів — ООН

Поділитись: