Підозрюваного у державній зраді головреда «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського 4 дні тому етапували до Лук'янівського СІЗО в Києві. Його адвокат, Андрій Доманський, зазначив Громадському, що в камері Вишинського немає світла та матраца.

Доманський зазначив, що зранку 18 березня був у свого підзахисного. У його камері вже чотири дні (тобто з моменту етапування) немає світла та матрацу. Загалом у камері 5 людей.

Він не виключає, що такі умови утримання можуть бути способом тиску на Вишинського — «ми знаємо, яке ставлення до політичних в'язнів, ми розуміємо, у який спосіб можна тиснути на людину».

Адвокат назвав такі умови порушенням прав людини. Та додав, що звернеться зі скаргою до обмудсмена Людмили Денісової, а також направить копію звернення до адміністрації Лук'янівського СІЗО.

«Коли адміністрація звітує про нові приміщення, то, перепрошую, де вони», — вказав адвокат.

На початку квітня 2018 року омбудсмен Людмила Денісова заявляла, що Лук'янівське СІЗО переповнене, в деяких камерах в’язні сплять по черзі.

Нагадаємо, Кирила Вишинського затримали у Києві 15 травня після обшуків в офісі «РИА Новости Украина», а 17 травня Вишинського взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Його підозрюють у державній зраді. За даними СБУ, Вишинський працював на країну-агресора у межах гібридної інформаційної війни проти України.

Згодом Вишинському повідомили нову підозру — в незаконному поводженні зі зброєю.

1 червня 2018 року головред «РИА Новости» заявив про відмову від українського громадянства. Путін зі свого боку назвав «безпрецедентною» ситуацію із затриманням Вишинського.

Зазначимо, що Вишинський є у списку 36 осіб, яких Україна готова передати Росії в обмін на 23 заручників Кремля.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile