Переговори з Міжнародним валютним фондом можуть відновитися уже у вересні 2019 року, після початку роботи нового парламенту. В нових переговорах ціна на газ для населення не повинна стати ключовою умовою.

Про це заявив представник президента Зеленського у Кабінеті міністрів України Андрій Герус під час виступу у штабі партії «Слуга народу», передає «УНІАН».

«Зараз у нас попередня програма фактично завершена, трохи достроково. Будуть перемовини у вересні стосовно нової програми. Які пункти будуть прописані у меморандумі — це буде залежати від результатів переговорів. На мою думку, ціну газу не варто вписувати в меморандум як ключову умову», — повідомив Герус.

Водночас він додав, що Україні необхідно виходити на таку позицію, яка дозволить продовжувати подальшу співпрацю з фондом.

Напередодні аналітики Raiffeisen прогнозували, що нова програма МВФ для України передбачить фінансування на 6-8 мільярдів доларів.

Раніше у Національному банку повідомили, що відсутність співпраці з МВФ наразі не загрожує Україні дефолтом.

Раніше у МВФ повідомили, що планують відновити переговори про нову програму з Україною після завершення парламентських виборів.

Заступник голови Адміністрації президента Юрій Гончарук в інтерв'ю «НВ Бізнес» повідомляв про можливе проведення переговорів з МВФ про нову програму співпраці на 3-4 роки вже до кінця 2019 року.

Зазначимо, що чинна програма співпраці України з МВФ, stand-by, розрахована на 14 місяців. Загалом в межах програми планувалося отримання трьох траншів кредиту на загальну суму 3,9 мільярда доларів. Перший транш програми надійшов Україні одразу після її підписання. Другий мав надійти у травні 2019 року.

Раніше заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що за оптимістичним сценарієм, до кінця 2019 року Україна може отримати лише один з двох запланованих траншів МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: