Подальша співпраця України з Міжнародним валютним фондом є важливою для підтримки макроекономічної стабільності, однак відсутність цієї співпраці не призведе до дефолту.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій під час зустрічі з представниками «Європейської бізнес асоціації», передає прес-служба асоціації.

За словами Смолія, наразі питання не стоїть «МВФ або дефолт», а будь-які розмови про ймовірний дефолт в Україні не мають реального підґрунтя.

Найбільшими ризиками для економіки України, які можуть реалізуватися найближчим часом, Смолій назвав сповільнення реформ та припинення транзиту російського газу через українську газотранспортну систему з 1 січня 2020 року.

Також у Нацбанку покращили свій прогноз щодо зростання економіки України у 2019 році до 3%. Раніше там очікували зростання на рівні 2,5%.

Раніше у МВФ повідомили, що планують відновити переговори про нову програму з Україною після завершення парламентських виборів.

Заступник голови Адміністрації президента Юрій Гончарук в інтерв'ю «НВ Бізнес» повідомляв про можливе проведення переговорів з МВФ про нову програму співпраці на 3-4 роки вже до кінця 2019 року.

Зазначимо, що чинна програма співпраці України з МВФ, stand-by, розрахована на 14 місяців. Загалом в межах програми планувалося отримання трьох траншів кредиту на загальну суму 3,9 мільярда доларів. Перший транш програми надійшов Україні одразу після її підписання. Другий мав надійти у травні 2019 року.

Раніше заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що за оптимістичним сценарієм, до кінця 2019 року Україна може отримати лише один з двох запланованих траншів МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: