Світові ціни на золото зросли до 1700 доларів за унцію — найвищий рівень з кінця 2012 року. Так ринки реагують на поширення коронавірусу.

Про це повідомляє Reuters.

Зростання вартості золота пов’язане з панікою, яку спричинив коронавірус на фінансовому ринку: інвестори масово виводять кошти з акцій та облігацій, оскільки ризик вкладання грошей у ці активи значно зростає.

Водночас популярності набувають «безпечні активи». До них належать облігацій державної позики США та Німеччини, які вважаються безризиковими активами. Також до безризикових активів відносять дорогоцінні метали, зокрема золото.

Через зростання попиту на золото його ціна 10 березня підскочила до 1700 доларів. Також коронавірус спричинив рекордне падіння дохідності казначейських зобов’язань США.

Зазначимо, що в останній тиждень лютого 2020 року через паніку, спричинену коронавірусом, фінансові ринки у світі втратили щонайменше 5 трильйонів доларів — це еквівалент ВВП Японії (у 2018 році за розрахунками МВФ) і більше ВВП України у понад 40 разів. На світових фінансових ринках стався найбільший спад від часів Світової фінансової кризи. Цей спад продовжився і на початку березня.

9 березня світові ціни на нафту протягом дня впали на 30%. Цьому сприяла паніка на ринках, пов'язана з коронавірусом, а також відсутність домовленості між країнами-експортерами нафти (ОПЕК) та Росією.

За останніми даними, від захворювання, спричиненого коронавірусом SARS-CoV-2, у світі вже одужали 62 тисячі людей. Водночас померли — 3 825 пацієнтів. Загальна кількість інфікованих зросла до 110 041. Крім материкового Китаю, найбільша кількість інфікованих у Південній Кореї — 7 382, Італії — 7 375 та Ірані — 6 566.

Поділитись: