Саудівська Аравія повідомила про різке збільшення обсягів експорту нафти після того, як закінчився термін дії договору з Росією щодо обмежень видобутку.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на два джерела на нафтовому ринку.

31 березня закінчився договір в межах так званого ОПЕК+ — тобто договір між Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК) та Росією. Цей договір обмежував держави в обсягах видобутку нафти. Таке обмеження дозволяло підтримувати стабільний рівень цін на нафту.

Після початку пандемії коронавірусу світовий попит на нафту різко впав, тому країни ОПЕК+ зібралися для того, аби ще суттєвіше обмежити обсяги видобутку. Однак Росія на ці умови не погодилася. Як наслідок, Саудівська Аравія оголосила про плани збільшити обсяги експорту та видобутку для того, щоб «обвалити» ціни на нафту та примусити Росію до переговорів.

Наразі Саудівська Аравія оголосила про плани експортувати 12 мільйонів барелів нафти на добу проти 10 мільйонів барелів, які вона планувала експортувати раніше.

Нарощування пропозиції нафти на світовому ринку, яке поєдналося з падінням попиту на неї через коронавірус, призвело до різкого падіння цін на нафту. 31 березня російська нафта Urals впала до 13 доларів за барель — мінімуму з 1999 року. 30 березня нафта марки WTI, яку видобувають у США, подешевшала до мінімуму з 2002 року.

23 березня світові ціни на нафту продовжили своє падіння на тлі загострення ситуації з поширенням коронавірусу при незмінних обсягах видобутку нафти. Нафта марки Brent наблизилася до $25 за барель.

18 березня світові ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму. Згодом російська нафта марки Urals впала до 19 доларів за барель, що є рекордно низькою ціною з 2002 року.

Поділитись: