Команда Національного банку України оприлюднила заяву, в якій поскаржилася на регулярні інформаційні атаки, публічні образи та обливання брудом у публічній площині, погрози, замовні мітинги та блокування будинків своїх працівників.

Текст заяви оприлюднений на сторінці НБУ у Facebook.

«Ми вимагаємо припинити політичний тиск на НБУ. Не на словах, а діями. Ми очікуємо реакції на неетичну поведінку деяких народних депутатів, які прийшли у Верховну Раду захищати інтереси не народу України, а окремих олігархів. Депутатів, які систематично спотворюють та дискредитують нашу роботу», — йдеться в заяві.

Команда Нацбанку додала, що готова до «конструктивної взаємодії та комунікації на умовах прозорості», але проти «слідчих комісій, які створюються "за замовленням" та використовуються як примітивний інструмент для розправи з "непокірними"».

У заяві також наведені три «червоні лінії», дотриманням яких команда НБУ гарантує дієву роботу:

  • монетарна політика й регулювання фінансового сектору й надалі мають базуватися на неупередженому професійному аналізі та фактах;
  • ухвалення ключових рішень мають і далі бути відображенням спільної думки всієї команди;
  • Україна має залишатися відданою виконанню зобов’язань перед міжнародними партнерами.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада звільнила Якова Смолія з посади голови правління Нацбанку. Зеленський запевнив, що ця відставка не загрожує незалежності Нацбанку. Сам Смолій пізніше сказав, що оголосив про відставку після зустрічі із Зеленським.

Пізно ввечері 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про свою відставку через «систематичний політичний тиск».

Відставка Смолія вже коштувала Україні близько 1,75 мільярда доларів — угоду з розміщення облігацій на цю суму напередодні скасували у Мінфіні.

Поділитись: