Виконувачка обов’язків голови правління Національного банку Катерина Рожкова пообіцяла робити все для збереження інституційної незалежності НБУ, а також не друкувати гроші за вказівкою політичного керівництва.

Про це вона заявила на брифінгу НБУ, передає кореспондент hromadske.

З її словами, попри відставку голови НБУ Якова Смолія, чинне правління регулятора залишається працювати, аби «забезпечити макрофінансову стабільність та стабільність фінансового сектору».

«Правління Нацбанку — ми команда однодумців, ми той самий колегіальний орган, який всі ці роки приймав дуже відповідальні і важливі рішення, ми вирішили залишитися і продовжувати втілювати політику Нацбанку», — наголосила Рожкова.

Також вона запевнила, що для правління «червоними лініями» залишаються ті, що й були раніше.

«По-перше, це незалежність Нацбанку як інституції, це право НБУ приймати рішення, незалежно від політичних вподобань або побажань, а тільки з метою забезпечення макрофінансової стабільності. Це недопустимість включення друкарського станка, недопустимість повернення збанкрутілих банків колишнім власникам. Це недопустимість адміністративного втручання в ринкові відносини», — пояснила очільниця НБУ.

Сам Яків Смолій додав, що зміна очільника НБУ не може вплинути на відносини з ПриватБанком, бо зокрема в Нацбанку рішення ухвалюють колегіально і немає сфер, де одна людина могла б все вирішувати самостійно.

«Також ПриватБанк погасив кредити рефінансування і всі фінансові взаємовідносини з колишніми власниками (Коломойським та Боголюбовим — ред.) — це до власника банку, до Кабінету міністрів», — підсумував він.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада звільнила Якова Смолія з посади голови правління Нацбанку. Під час виступу в парламенті він заявив, що упродовж останнього року політичне керівництво країни схиляло його до економічно необґрунтованих кроків, як от друк грошей.

«На нарадах за участю депутатів, уряду, президента неодноразово звучали заклики залити економіку грішми, скасувати базельські принципи регулювання банків, встановити курс щоб експортерам було краще. Інфляцію 11% і курс 30 грн\дол, бо це закладено у державний бюджет», — розповів він.

Нагадаємо, пізно ввечері 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про свою відставку через «систематичний політичний тиск».

Зранку 2 липня Зеленський погодив звільнення Якова Смолія з посади голови НБУ і подав відповідну постанову до Верховної Ради.

Відставка Смолія вже коштувала Україні близько 1,75 мільярда доларів — угоду з розміщення облігацій на цю суму напередодні скасували у Мінфіні.

Поділитись: