Засновник соцмережі Facebook Марк Цукерберг заявив про спроби Росії, Китаю і Ірану втрутитися у майбутні вибори в США.

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу NBC News.

«Зараз ми бачимо, як Росія, Іран і Китай все активніше і, використовуючи все більш витончені тактики, намагаються втрутитися у вибори», — зазначив Цукерберг.

Він додав, що соцмережа готова протистояти спробам втручання в американські вибори 2020 року, адже раніше змогла запобігти спробах вплинути на вибори в різних країнах, зокрема у Франції, Німеччині, Мексиці, Індії та Бразилії.

«Те, що нам вдалося проактивно виявляти їх (спроби втручання — ред) і вживати заходів, є сигналом того, що наші системи зараз набагато більш розвинені, ніж були раніше», — сказав Цукерберг.

Що варто знати про розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання Росії в американські президентські вибори 2016-го:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
  • пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись: