У Роскомнагляді, Центральній і Московській міській виборчих комісіях РФ звинуватили американські корпорації Facebook і Google у впливі на вибори, які пройшли 8 вересня.

Про це повідомляє DW.

 За словами заступника голови Центральної виборчої комісії Миколи Булаєва, численні матеріали, опубліковані сервісами Facebook і Google в день виборів, чинили вплив на рішення виборців. А це, на його думку, можна вважати «втручанням у внутрішні справи» Росії.

 Булаєв запідозрив, що зараз «налагоджуються якісь інструменти й механізми, триває вдосконалення перед 2021 роком». «А що буде у 2024-му, в цьому ні в кого жодних сумнівів немає», ─ додав заступник очільника ЦВК.

 На 2021 і 2024 роки заплановані вибори депутатів Державної Думи та президента Російської Федерації відповідно.

 Голова Мосміськвиборчкому Валентин Горбунов сказав, що російська влада заздалегідь застерігала керівництво сайтів  від публікації політичної реклами в день виборів і напередодні. З огляду на це, він припустив, що проти компаній можуть бути застосовані санкції.

«Чим це закінчиться, це не наша компетенція… Дивлячись, які будуть виявлені порушення, такі санкції можуть бути застосовані», ─ сказав він.

 Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) зафіксувала поширення політичної реклами пошуковиком Google, соцмережею Facebook і відеохостингом YouTube в день голосування 8 вересня.

 «Такі дії можна розглядати як втручання в суверенні справи Росії і перешкоджання проведенню демократичних виборів в РФ», ─ заявили у прес-службі відомства.

 Нагадаємо, 8 вересня в Російській Федерації був єдиний день голосування. Цього дня обирали депутатів у парламенти 13 суб’єктів, а також губернаторів і глав республік у 19 суб’єктах федерації (16 напряму і 3 голосуванням у парламентах). Крім того, відбувалися довибори депутатів Державної Думи 7-го скликання.

Вибори в так звані «Державну раду Республіки Крим», «Сімферопольську міську раду» і «Законодавчі збори Севастополя» в окупованому Криму МЗС України назвало юридично нікчемними.

За попередніми даними, у всіх 16 регіонах РФ перемагають чинні керівники суб’єктів РФ, яких «тимчасово» призначив Кремль.

У Москві в день голосування затримали понад 10 людей, зокрема журналіста і муніципального депутата Іллю Азара та учасницю гурту Pussy Riot Марію Альохіну.

Напередодні виборів у Петербурзі членам дільничних комісій влаштували інструктаж і розповіли, як правильно фальсифікувати вибори.

Раніше недопущення незалежних кандидатів у Москві спровокувало численні масові акції протесту, які жорстко розігнали силовики. Проти деяких затриманих порушили не адміністративні, а кримінальні справи.

Найбільша кількість затриманих — 1400 — була на акції 27 липня. Після неї порушили справу за фактом нібито масових заворушень.

Зокрема 4 вересня в Росії дали 3,5 роки колонії учаснику протестної акції, який кинув в «омонівця» пластиковий стаканчик.

5 вересня 4 роки тюрми отримав волонтер Костянтин Котов, який виходив на пікети на підтримку українських політв’язнів і збирав передачі для полонених моряків.

Поділитись: