У Центральній виборчій комісії Білорусі заявили, що 6 претендентів в президенти країни зібрали 100 тисяч підписів виборців, які необхідні для реєстрації кандидатом на вибори.

Про це повідомляє білоруське видання «БелТа».

До наступного етапу президентських перегонів допустили чинного главу держави Олександра Лукашенка, його основного опонента, колишнього очільника білоруської дочки російського «Газпромбанку», Віктора Бабарико (нині він під арештом), Світлану Тихановську (дружину блогера Сергія Тихановського, якому відмовили в реєстрації і арештували), а також Андрія Дмитрієва, Анну Канопацьку та Сергія Черечня.

Як пише ресурс tut.by, Анна Конопацька раніше заявляла, що здала в ЦВК 100 тисяч підписів, але комісія визнала дійсними понад 146. Сергій Черечень здав в комісію 106 тисяч підписів — комісія зарахувала 143 тисячі.

Водночас у штабі Віктора Бабарика кажуть, що зібрали 365 тисяч підписів виборців, а ЦВК зарахувала лише 165 тисяч. Там планують подати скарги в регіональні виборчі комісії. 

18 червня правоохоронці Білорусі назвали Бабарика, який оголосив про намір балотуватися у президенти, ватажком злочинної групи.

Зранку цього ж дня Віктора Бабарика разом із сином Едуардом затримали білоруські силовики. Бабарико до травня 2020 року очолював «Белгазпромбанк», білоруську дочку «Газпромбанку», який, своєю чергою, належить російському Газпрому.

Свою посаду Бабарико покинув після оголошення про намір узяти участь у президентських виборах в Білорусі. Одразу після цього правоохоронці почали чинити тиск на банк, зокрема проводити обшуки. А чинний президент країни Олександр Лукашенко звинуватив Бабарика в корупції. Наразі Бабарико та його син перебувають під арештом.

Бабарико є головним опонентом Лукашенка на виборах.

Атака на конкурентів відбувається на тлі падіння рейтингу самого Лукашенка. Нещодавно низка незалежних ЗМІ провели опитування на своїх сайтах, які показали, що рейтинг чинного глави держави 3-6%. Після цього Лукашенко отримав прізвисько «Саша три відсотки», а білоруським ЗМІ заборонили проводити подібні опитування.

Раніше в Білорусі відбулися масові акції на підтримку опозиційних кандидатів. Влада країни затримала одного з найвідоміших опозиціонерів Миколу Статкевича та низку інших критиків Лукашенка.

Після мітингів Лукашенко заговорив про «майданутих» у Білорусі, що влаштовують акції протесту, і заявив, що ніяких «майданів» у країні не буде. А ще прийняв рішення про відставку попереднього складу уряду і вже через день призначив новий.

Вибори президента Білорусі призначені на 9 серпня. У них візьме участь і чинний президент Олександр Лукашенко. Він балотується вже на шостий термін.

Поділитись: