Політика / Вибори

ЦВК зареєструвала спостерігачів з Франції та Словаччини

ЦВК
Політика/Вибори/ЦВК зареєструвала спостерігачів з Франції та Словаччини
Зберегти
Вигляд
Центральна виборча комісія зареєструвала спостерігачами 13 людей з Франції та 11 людей зі Словаччини на виборах президента України.

Також ЦВК зареєструвала спостерігачів від міжнародних організацій.

«Чотири від міжнародної неурядової організації Canadem, 49 від Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (Enemo), два від Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ. », — повідомили в ЦВК.

Загалом на 15 лютого 2019 комісія зареєструвала 305 офіційних спостерігачів від міжнародних організацій та іноземних держав

7 лютого Верховна Рада ухвалила законопроект про заборону участі громадянам Росії спостерігачами на виборах в Україні. Директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібйорг Гісладоттір висловила через це невдоволення. Водночас спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив, що «занепокоєння України цілком реальні».

8 лютого РФ передумала направляти спостерігачів на вибори в Україну, бо «небезпечно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖУкраїна не хоче пускати російських спостерігачів на вибори через їхнє громадянство. Законних підстав на це немає

Нагадаємо, 18 січня стало відомо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запросила наглядачів від Росії на президентські вибори в Україні навесні 2019. Згодом Росія заявила, що планує відправити своїх спостерігачів на вибори президента України навесні 2019 року. Водночас голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від російських спостерігачів на вибори президента-2019.

Документи для реєстрації кандидатом у президенти за весь час роботи Центральної виборчої комісії принесли 90 людей. 8 лютого ЦВК завершила реєструвати кандидатів у президенти: остаточна кількість — 44.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори президента України 2019: Хто у нас кандидати?

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019.

Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.


Пов`язані новини