Відправлений у відставку міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що Державна фіскальна служба — це орган, який «пронизаний корупцією і має напівлегітимного керівника».

Відправлений у відставку міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що Державна фіскальна служба — це орган, який «пронизаний корупцією і має напівлегітимного керівника».

Про це Данилюк заявив під час виступу у Верховній Раді перед тим, як парламент проголосував за його відставку.

«Написаний мною лист очевидний, він містить загальновідомі факти. Зокрема, більше року ДФС має напівлегітимного і повністю керованого керівника. Тому реформа цього органу не відбувається. Робота ДФС пронизана корупцією і конфліктами інтересів, призначення на посаду професіонала, до якого є довіра, неможлива в умовах, коли посада є предметом торгів між політсилами», — заявив Данилюк.

«На жаль ситуація у ДФС є типовою для всіх важливих органів в Україні — це слабкість, заангажованість, корупція та невіра громадян. Що тут неправда? Про це українці говорять на кухнях, сперечаються в соцмережах...», — додав міністр.

За словами Данилюка, саме це дискредитує Україну в очах світу і робить країну слабкішою. «Якщо ви не згодні з тим, що я озвучив — голосуйте за мою відставку», — додав він.

Після його промови Рада звільнила Данилюка з посади міністра фінансів: за відповідне рішення проголосувало 254 депутатів.

6 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. 

Сам Данилюк пов’язав своє звільнення з «відмовою брати участь у фінансуванні політичної корупції».

Після новин про відставку Данилюка українські євробонди впали у ціні, а позичковий відсоток за ними зріс.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: