Верховна Рада України звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів.

Верховна Рада України звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів. За відповідне рішення проголосували 254 депутати.

«Кабмін перетворився на агенство хороших новин. Але варто подивитися на реальність. Ситуація в країні погіршується. І на це треба було звернути увагу. Мені заважали з першого дня роботи в уряді. Ви любите слово скандал. Але я вважаю так: коли ти щось робиш, а тобі не дають цього робити, заважають, тоді треба йти. Україна далі живе, життя триває. Я активна людина і буду рухатися вперед. Я буду і надалі співпрацювати із МВФ, адже співпраця із цим органом є визначальною для реформ в Україні», — зазначив Данилюк перед звільненням.

«Зараз ви будете голосувати щодо моєї відставки. Мені інкримінують те, що я виніс «сор із ізби». Вираз, у якого навіть немає відповідника в українській мові», — сказав Данилюк.

Він також додав, що не бачить нічого протиправного у написаному міжнародним кредиторам України листі.

«Написаний мною лист очевидний, він містить очевидні факти. Зокрема, ДФС має вже більше року повністю ручного керівника, через що реформа служби не проводиться. Ця ситуація є типовою для всіх органів в Україні. Служба пронизана корупцією», — заявив колишній міністр.

В. о. міністра фінансів буде перша заступниця Данилюка Оксана Маркарова.

«Мені дуже шкода, що міністр так і не зрозумів причини подання», — заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман коментуючи звільнення Данилюка з посади міністра.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим запам'ятався на посаді міністра фінансів Олександр Данилюк

За даними «Української правди» президент хоче бачити на посаді міністра фінансів главу комітету ВР з питань податкової політики Ніну Южаніну. Сама вона прокоментувала відставку Данилюка так:

«За два роки ми притерпілися того, що у нас немає міністра. І це не тільки мій комітет, це дуже багато комітетів, які ніколи не мали можливості спілкування з міністром, хоча справа в тому, що всі керівники департаментів приймали участь на засіданнях комітету, але ніколи не могли прийняти рішення. Тобто, відпрацювавши весь матеріал ти міг місяцями очікувати, а яке ж рішення прийме міністр фінансів. Це заважало працювати».

6 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. 

Представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Вадим Денисенко (фракція «Блок Петра Порошенка») заявив, що парламент підтримає відставку міністра фінансів.

Сам Данилюк пов’язав своє звільнення з «відмовою брати участь у фінансуванні політичної корупції».

Після новин про відставку Данилюка українські євробонди впали у ціні, а позичковий відсоток за ними зріс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: