Єврооблігації державного боргу України відреагували на новину про можливу відставку Данилюка падінням, в той же час позичковий відсоток зріс.

Єврооблігації державного боргу України відреагували на новину про можливу відставку Данилюка падінням, в той же час позичковий відсоток зріс.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зокрема, облігації, дата погашення яких настане у 2027 та 2032 роках упали у вартості до 96% та 92% відповідно, а ставки дохідності цих цінних паперів виросли до 8,2% та 8,3%.

Це означає, що від продажу цих цінних паперів Україна залучить менше коштів, ніж очікувалось, а вартість залучення цих коштів для держави зросте.

«Різкі зміни у владі — це сигнал для інвесторів про можливі наслідки, нові ризики, особливо, коли мова йде про ключові позиції в уряді», — повідомив старший аналітик інвестиційної компанії «Адамант капітал» Костянтин Фастовець.

Раніше повідомлялось, що відставка Данилюка може вплинути на українські євробонди.

6 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. Тепер його звільнення має підтримати парламент.

Представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Вадим Денисенко (фракція «Блок Петра Порошенка») заявив, що парламент підтримає відставку міністра фінансів.

Сам Данилюк пов’язав своє звільнення з «відмовою брати участь у фінансуванні політичної корупції».

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: