Державне бюро розслідувань не розслідує розкрадання в оборонній сфері. Про це заявила заступниця директора бюро Ольга Варченко на засіданні комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції 27 лютого, передає кореспондентка Громадського.

«ДБР не розслідує ці провадження, наші слідчі не залучені до цих розслідувань, які розслідують інші органи. 4 справи розслідує Військова прокуратура, 1 — НАБУ, ми вивчали інформацію від Дениса Бігуса, вони підслідність НАБУ. І знаємо, що САП уже за фактами журналістів відкрила провадження. Ми готові допомагати, якщо нас залучать до розслідування, — сказала Варченко.

Представниця рахункової палати, яка проводить аудит підприємств, зазначила, що вони також не мають стосунку до компаній, що фігурують у розслідуванні.

«Ми теж не здійснюємо провадження, до нашої компетенції входить аудит, ми не проводили аудит даних компаній, але за постановою ВР, якщо така постанова буде — ми можемо провести аудит», — зазначила представниця рахункової палати.

Представники СБУ своєю чергою зазначили, що не проводили досудове розслідування щодо розкрадання коштів у компаніях, що фігурують у розслідуванні програми «Наші гроші», — «це не належить до нашої компетенції».

Зазначимо, що на засідання комітету не прийшли керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, який разом з сином фігурує в розслідуванні Bihus.Info. Начальник департаменту контррозвідки СБУ Олексій Петров попросив провести закрите засідання комітету з питань запобігання і протидії корупції щодо завезення запчастин до військової техніки з Росії, про що йдеться у розслідуванні журналістів програми «Наші гроші».

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав.

На розслідування також відреагували з боку державного концерну Укроборонпром, назвавши його маніпулятивним.

В НАБУ заявили, що відомство проаналізує ці факти та дасть їм оцінку. Також бюро зазначило, що згадані в розслідуванні підприємства вже є об'єктами розслідувань НАБУ, які нині тривають.

Нагадаємо також, що спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Національну поліцію та Генпрокуратуру негайно розпочати розслідування фактів стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та Bihus.info.

Поділитись: